Ілля Томашевський
Знайти загиблих та зниклих за ДНК. У Рівному відкрили повнопрофільну ДНК-лабораторію, у якій досліджуватимуть біологічні зразки військовослужбовців та їхніх сімей. Це перший подібний заклад в області. Він допоможе пришвидшити встановлення імен загиблих бійців, яких вважали зниклими безвісти, або чиї тіла не були ідентифіковані.
Пані Олена розшукує чоловіка Івана, з яким втратила зв’язок. Стрілець штурмової бригади зник кілька тижнів тому на Курщині. Родина активно займається пошуками і вже встигли здати необхідні ДНК тести.
Жінка прийшла у центр розшуку безвісти зниклих. Він працює у Рівному 7 місяців. Упродовж минулого року туди звернулись кілька сотень людей.
Раніше експерти відбирали ДНК лише зі слини рідних. Генетичний матеріал відправляли в інші області, тому результати отримували аж через 5 місяців. Наприкінці грудня у Рівному запрацювала сучасна повнопрофільна ДНК лабораторія. Завдяки їй в області буде можливість проводити чимало нових досліджень. Відтак, робота правоохоронців стане оперативнішою.
Лабораторія є модульною. Її зробили за 5 місяців. Закупили нове обладнання, завдяки якому вдасться встановлювати імена полеглих захисників.
У повнопрофільній ДНК лабораторії працює 9 експертів. Одночасно можуть опрацьовувати до 90 зразків. Судовий експерт Артем зараз досліджує кістки двох людей.
Час досліджень залежить від стану самих зразків. Більш уражені кістки потребують тривалої роботи. Вона розпочинається ще у морзі куди й привозять тіла загиблих.
Особа рахується ідентифікованою у разі збігу між двома родичами. Експерти кажуть, порівняльні дослідження вже проводили неодноразово. Втім, остаточну крапку завжди ставить суд. Загалом Рівненська повнопрофільна ДНК лабораторія стала першим таким закладом на Рівненщині. В цілому в Україні це вже 17-й такий заклад в установах МВС. Біологічні зразки військових та їхніх рідних досліджують безкоштовно.
Читайте також: В останню путь провели Романа Касаткіна зі Здолбунова та Миколу Мазура із Сарненщини
Источник: www.rivne1.tv