В Острозькій академії оцифрували унікальні колекції скульптур та картин

В Острозькій академії оцифрували унікальні колекції скульптур та картин - INFBusiness

В Острозькій академії оцифрували унікальні колекції скульптур та картин. Це скульптури Петра Капшученка (1915-2006) та Міртали Пилипенко (1929 р. н.) і живопис мистецтвознавця Володимира Овсійчука (1924-2016). Про це повідомляють в Рівненській обласній раді.

Частину робіт митці свого часу заповіли або особисто передали академії.

Створити цифрові копії творів мистецтва працівників Музею історії ОА спонукала війна. З початком повномасштабного вторгнення найцінніші університетські колекції були перенесені до сховища.

В Острозькій академії оцифрували унікальні колекції скульптур та картин - INFBusiness

Оцифрування цінних колекцій стало можливим завдяки проєкту "Цифровізація мистецьких колекцій Музею історії Національного університету "Острозька академія", який працівники музею реалізували спільно з громадською організацією "Студія розвитку туристичного іміджу малих міст" за підтримки Українського Культурного Фонду.

Таким чином було створено онлайн-галерею з 3 віртуальних колекцій, де представлені цифрові копії 108 творів, якими володіє університет.

В Острозькій академії оцифрували унікальні колекції скульптур та картин - INFBusiness

Зокрема, це колекції з 15 невеликих скульптур Петра Капшученка з бронзи та теракоти та 16 скульптур Міртали Пилипенко з бронзи та полімерної глини.

Обидва митці – українські скульптори зі світовим ім’ям. Народилися в Україні, але після Другої Світової опинилися у вільному світі. Петро Капшученко працював в Аргентині та США, відомий як автор скульптур малої камерної пластики, а також монументальними роботами. Міртала Пилипенко проживає в Сполучених Штатах і працює в напрямі символізму.

До третьої колекції увійшли 77 картин мистецтвознавця Володимира Овсійчука.

Він не був професійним художником і знаний перш за все як вчений, автор монографій та статей з мистецтвознавства. Викладав у Львівській академії мистецтв. Однак, як знавець теорії кольору любив малювати. Фахівці відзначають майстерність, з якою він писав портрети, етюди та пейзажі. Частину своїх робіт Володимир Овсійчук заповів Острозькій академії.

Переглянути колекції можна за посиланням: https://museum.oa.edu.ua/galleries/

Читайте також: Рідні загиблого воїна просять присвоїти почесне звання "Героя України" (посмертно) Олександру Занозюку

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *