“Відчути себе жінкою минулого століття”: у Рівному провели захід до Дня української хустки (ВІДЕО)

Людмила Жук, Олег Шаламай

"Відчути себе жінкою минулого століття": у Рівному провели захід до Дня української хустки (ВІДЕО) - INFBusiness

Понад 10 способів пов’язування хустки показали у Рівному. Майстер-клас присвятили до Дня української хустки. Такі заходи сприяють збереженню старовинних народних традицій та об’єднують жінок зі всіх куточків світу. Більше про головний убір – далі у сюжеті.

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї показали як у давнину українські дівчата та жінки зав’язували хустки. Катерина на подібні майстер-класи приходить кожного року.

А ось для Аліни вперше замотують хустку. Дівчина додає, подібним й не займалися у її сім’ї. На майстер-класі, який присвятили до Дня української хустки, спробували пов’язати головний убір традиційним методом з Київщини, а саме з Наддніпрянщини.

Алла Українець, відома етнографиня, заслужена працівниця культури України запевняє традиційна українська хустка це не лише частина національного одягу, це ще й традиційний український оберіг, який здатен показати усю жіночу красу.

На основі історичних фотографій відтворили понад 10 унікальних способів пов’язання хусток, які характерні для Полтавщини, Чернігівщини, Волині, Галичини та інших регіонів України. Як наголошують організатори заходу, є багато ймовірно втрачених способів пов’язання хусток.

Хустки мають різні народні назви: на Середній Наддніпрянщині називали "старосвітськими”; на Рівненщині казали – “пелена”, “рубова хустка”; “плат”, “рантух” на Заході України. Додамо вперше День української хустки почали відзначати з 7 грудня 2019-го року.
 

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *