Людмила Жук, Олег Шаламай
Рівне стало першим містом після столиці, де відкрився унікальний Центр Життєстійкості. Його релоковано з Біловодської громади Луганщини. Центр створили самі переселенці, аби підтримувати внутрішньо переміщених осіб, ветеранів, військовослужбовців та їхні родини. Більше про його діяльність та особливості — у нашому сюжеті.
Ольга родом із Сіверськодонецька. У квітні 2022 року вона переїхала на Рівненщину. Спочатку разом із чоловіком та сином, який має інвалідність мешкала в Клевані, а згодом оселилася у Рівному. Нині відвідала центр життєстійкості, який відкрили на базі гуртожитку місцевого університету. Тут займається живописом.
У Центрі Життєстійкості релокованої Біловодської територіальної громади надаватимуть допомогу не тільки ВПО, а й іншим категоріям населення.
За словами очільника Луганської ОВА Олексія Харченка, 95% області перебуває під окупацією. Багато мешканців змушені були виїхати до інших регіонів. Нові центри підтримки допомагають переселенцям адаптуватися та змінюють упереджене ставлення до Луганщини.
Рівненщина вже прийняла три релоковані адміністрації, що перемістилися до нас з початку повномасштабного вторгнення. Центр Життєстійкості релокованої Біловодської територіальної громади — перший у своїй категорії, створений не в столиці, а саме в регіональному місті.
Центр відкрили на базі Рівненського державного гуманітарного університету. Навчальний заклад вже не вперше доєднується до підтримки ВПО.
Уся команда центру — це також внутрішньо переміщені особи, які були змушені покинути свій дім. Вони працюють за принципом "рівний — рівному", тож кожен, хто потребує підтримки, може звернутися до них.
Читайте також: Намагався підірвати колію перед вантажним потягом на Рівненщині: судитимуть агента фсб
Источник: www.rivne1.tv