Владислав Стецюк, Павло Стецюк
Альтернативне паливо. Таку тему обговорювали у Рівному. Тут зібрали круглий стіл. Основне – чи допоможе використання біомаси зменшити викиди CO2 в атмосферу. Захід відбувся в рамках проєкту Net Zero Cities. За ним Рівне має скоротити викиди вуглецю до нуля. Більше – далі у сюжеті.
У сучасному світі зміна клімату стала гострою проблемою. А пошук альтернативних джерел енергії – актуальним викликом. Саме про це сьогодні говорили на круглому столі в Рівному. Одним із перспективних рішень є використання біомаси як палива.
Серед таких культур виділяють енергетичну вербу, а також траву Міскантус. Основне, що це екологічне та відновлювальне джерело енергії.
Сучасні технології дозволяють ефективно перетворювати біомасу в енергію. Зокрема, раніше відходи деревини просто спалювали – нині залишки можна використати як паливо.
На круглому столі виникла дискусія, чи дійсно біомаса як паливо допоможе зменшити викиди CO2 в атмосферу. Адже нульові відходи вуглецю – це і є завдання заходу в рамках проєкту Net Zero Cities.
Хоча біомаса має значний потенціал, її використання також стикається з певними викликами. Це включає питання ефективності збирання та транспортування біомаси, а також необхідність забезпечення стабільного постачання ресурсу. Однак в країнах Європи відновлювальні ресурси використовують вже давно. Сюди входять також сонячні, вітрові та гідростанції.
До слова, на Рівненщині теж вирощують культури для біомаси. Зокрема Укртепло підписало з кількома громадами меморандум про висадку енергетичної верби. А в самому обласному центрі деякі котельні працюють на біопаливі.
Источник: www.rivne1.tv