Археологи знайшли сотні артефактів періоду бронзи та заліза на вершині вулкана в Угорщині Ілюстрація 06.05.2025 06:43 Укрінформ Скарб металевих предметів, знайдений поблизу вершини вулканічного пагорба в Угорщині, допоміг розгадати таємниці стародавнього європейського поселення, яке розташовувалося тут 3400 років тому.
Про це повідомляє Independent, передає Укрінформ.
Розкопки на вулканічному пагорбі Шомло в західній Угорщині призвели до відкриття сотень артефактів, включаючи ювелірні вироби, зброю та прикраси, що датуються пізньою бронзовою добою, 1450-800 рр. до н. е., та ранньою залізною добою, 800-450 рр. до н. е.
Люди, які жили в західній Угорщині між XIII та VI століттями до нашої ери, ймовірно, були племінними суспільствами, очолюваними елітними воїнами.
Зображення: Cambridge University Press on behalf of Antiquity Publications Ltd
Під час розкопок також були знайдені інші стародавні матеріали, включаючи залишки шкіри та бурштинові намистини, а також бивні кабанів та домашніх свиней.
За інформацією журналу Antiquity, деякі зі знайдених артефактів датуються періодом між 1400 і 1300 рр. до н. е.
Хоча дослідження раннього урбанізму в багатьох частинах Європи зросли в останні роки, вивчення поселень на вершинах пагорбів було недостатнім.
Зображення: Cambridge University Press on behalf of Antiquity Publications Ltd
Під час останніх розкопок у південно-східній частині пагорба було виявлено близько 900 металевих предметів, один з яких є першим зразком керамічного горщика, знайденого в західній Угорщині з кінця пізнього бронзового віку.
Знахідки також дають уявлення про те, як регіон переходив від пізньої бронзової до ранньої залізної доби.
Як повідомляв Укрінформ, археологи у Туреччині знайшли докази існування цивілізації кам'яного віку, яка нині відома як культура Таш-Тепелер та вважається найдавнішою у світі. Цивілізації – близько 11 500 років.
Фото: Laszlo Gyorgy/Antiquity
Археологи Історія Угорщина
Источник: www.ukrinform.ua