Біля Чернігова пошкодили давній дерев’яний човен, виявлений в Десні

Біля Чернігова пошкодили давній дерев’яний човен, виявлений в Десні - INFBusiness

Біля Чернігова пошкодили давній дерев’яний човен, виявлений в Десні Фото 16.09.2023 10:23 Укрінформ Невідомі особи пошкодили давній дерев’яний човен, знайдений рибалками неподалік Чернігова, який нещодавно обстежили наукові співробітники Інституту археології НАН України.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомив Департамент культури Чернігівської ОВА. 

«Любителі старовини» відкопали носову частину дубового човна-довбанки, виламали чи відрубали саме носову частину, що нависала над водою. Доля цього фрагменту сьогодні невідома. Решта човна знаходиться в схилі», – йдеться у повідомленні.

Біля Чернігова пошкодили давній дерев’яний човен, виявлений в Десні - INFBusiness

Зазначають, що на місце знахідки прибули директорка Департаменту культури ОВА Людмила Замай, директор Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського Сергій Лаєвський, археологи та представник Деснянського басейнового управління водних ресурсів Держводагентства, аби вирішити, як і що робити зі знахідкою далі.

Біля Чернігова пошкодили давній дерев’яний човен, виявлений в Десні - INFBusiness

Як повідомляв Укрінформ, науковими співробітниками Інституту археології НАН України було проведено обстеження дерев’яного човна, знайденого рибалками неподалік Чернігова і замитого руслом Десни. По завершенню фіксації човен засипали річковим піском.

Після перших досліджень можна припустити, що човен належить до рибацьких човнів-довбанок, що побутували на р. Десна та р. Дніпро від ХVIII до початку ХХ ст. Також окремо було взято проби на С14, що може допомогти з датуванням. Дані плавзасоби мали від 8 до 12 м довжини та до 2 м ширини і могли призначатися для промислового вилову риби.

Фото к тексті: Департамент культури Чернігівської ОДА

Археологи Десна Чернігів Човен

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *