Ліну Костенко і Бернара-Анрі Леві нагородять медалями імені Шептицького

Ліну Костенко і Бернара-Анрі Леві нагородять медалями імені Шептицького - INFBusiness

Ліну Костенко і Бернара-Анрі Леві нагородять медалями імені Шептицького 25.04.2025 13:45 Укрінформ Українську поетесу Ліну Костенко та французького філософа та кінорежисера Бернара-Анрі Леві 30 квітня у будівлі Капітолію у Вашингтоні нагородять медалями імені митрополита Шептицького за поглиблення та зміцнення відносин між українським та єврейським народами.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Єврейська конфедерація України.

Ліну Костенко і Бернара-Анрі Леві нагородять медалями імені Шептицького - INFBusiness

"Найвидатніша українська поетеса сучасності Ліна Костенко доєднається до церемонії з Києва онлайн. Бернар-Анрі Леві, всесвітньо відомий французький філософ та кінорежисер, отримає нагороду особисто", – ідеться у повідомленні.

Нагорода була заснована у 2012 році Єврейською конфедерацією України як відзнака видатних особистей за їхній вагомий внесок у поглиблення та зміцнення відносин між українським та єврейським народами. У 2013 ініціативу підтримала канадська недержавна організація "Українсько-Єврейська Зустріч".

Цьогоріч медалі імені Шептицького у Капітолії вручатимуть президент Єврейської конфедерації України, віцепрезидент Всесвітнього Єврейського Конгресу Борис Ложкін і голова правління "Українсько-Єврейської Зустрічі" Джеймс Темертей.

"Ліна Костенко у своїх творах завжди відстоювала людську гідність та права народів на самовизначення, в тому числі євреїв. Через це за радянських часів її твори забороняли. Поезії та проза Ліни Костенко і по сьогодні надихають українців у їхній боротьбі проти російської агресії. Сміливість говорити правду і ставати на захист скривджених і знедолених завжди були невід'ємною рисою Ліни Костенко. Так само вчиняв свого часу і митрополит Андрей Шептицький", – зазначили в ЄКУ.

Леві є одним з найвидатніших західних інтелектуалів. Його авторству належать 49 книг і 9 фільмів, зокрема про боротьбу України проти російської агресії. "Єврей за походженням, Леві у 2014 році виступив перед учасниками Революції Гідності на Майдані Незалежності у Києві. Він також представляв президента Франції на 75-й річниці вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру", – зауважили у ЄКУ.

Під час повномасштабного російського вторгнення Леві зняв три документальні фільми про українців, що протистоять російській навалі: "Чому Україна" (2022), "Слава Україні" (2023) та "Героям Слава" (2023). Четверта стрічка – "Наша війна" – має з'явитися влітку 2025 року. Як і митрополит Шептицький,Леві у своїх творах завжди відстоює права людини та народів – на самовизначення.

В ЄКУ нагадали, що митрополит Шептицький очолював Українську греко-католицьку церкву з 1901 по 1944 роки. Під час Другої світової війни під його проводом у монастирях на заході України були врятовані кількасот євреїв, переважно діти. Навіть у своїх митрополичих палатах Шептицький особисто переховував євреїв.

Шептицький відкрито виступав проти нацистської політики знищення єврейського народу. Про це він не боявся казати навіть рейхсфюреру СС Гіммлеру. А у своїх листах до Папи Римського Пія XII писав про жахи Голокосту на теренах України, називаючи ті події "повною деградацією людства". У листопаді 1942 року митрополит опублікував пастирське послання "Не убий", закликаючи своїх парафіян не брати участі у звірствах проти євреїв.

Як повідомляв Укрінформ, переможцем премії Drahomán Prize за 2024 рік став фінський перекладач Ееро Балк зі своїм перекладом книги Євгенії Кузнєцової “Драбина”.

Франція Ліна Костенко Нагорода США Режисер Євреї

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *