МКІП докладе максимум зусиль для збереження нематеріальної культурної спадщини України – Карандєєв

МКІП докладе максимум зусиль для збереження нематеріальної культурної спадщини України - Карандєєв - INFBusiness

МКІП докладе максимум зусиль для збереження нематеріальної культурної спадщини України – Карандєєв 01.02.2024 22:20 Укрінформ Міністерство культури та інформаційної політики України докладатиме максимум зусиль для того, щоб нематеріальна культурна спадщина України була збережена та позиціонована у світі.

Про це заявив т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв під час зустрічі з членами Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при МКІП та представниками Департаменту культурної спадщини Анастасією Козяр та Ліною Дорошенко, інформує пресслужба міністерства, передає Укрінформ.

"Наша жива спадщина є запорукою нашої перемоги, основою для відновлення, джерелом нашої духовності, яку неможливо знищити жодною злочинною війною. Міністерство культури та інформаційної політики України зі свого боку докладатиме максимум зусиль задля того, щоб нематеріальна культурна спадщина України була збережена та позиціонована у світі", – заявив він.

МКІП докладе максимум зусиль для збереження нематеріальної культурної спадщини України - Карандєєв - INFBusiness

Карандєєв обговорив з представниками Експертної ради напрямки діяльності зі збереження нематеріальної культурної спадщини. Очільник МКІП подякував усім, хто долучений до охорони нематеріальної культурної спадщини України та намагається зберегти її під час війни. 

Сторони обговорили результати роботи за 2022-2023 роки, майбутні плани та напрямки діяльності щодо збереження, популяризації, ідентифікації, дослідження, підвищення ролі та передачі нематеріальної культурної спадщини з покоління в покоління.

У МКІП наголошували, що завдяки ефективній роботі Експертної ради та МКІП торік Україна подала три елементи нематеріальної культурної спадщини на включення до списків ЮНЕСКО. Зазначається, що, окрім того, Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини поповнився 31-м новим елементом.

Як повідомлялося, Експертна рада з питань нематеріальної культурної спадщини при МКІП є постійно діючим консультативно-дорадчим органом Міністерства культури та інформаційної політики України.

Основним завданням Експертної ради є забезпечення фахового підходу у прийнятті рішень про включення чи виключення елементів нематеріальної культурної спадщини до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

До складу Експертної ради входять представники областей, Національної академії наук України, Національної академії мистецтв України, Національної спілки майстрів України, провідні науковці, фахівці сфери культури та мистецтва, представники організацій громадянського суспільства, діяльність яких пов’язана з охороною нематеріальної культурної спадщини, фахівці-практики у сфері охорони нематеріальної культурної спадщини (за згодою).

Фото: МКІП

Культурна спадщина МКІП Карандєєв

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *