На церемонії відкриття Berlinale говорили про війну в Україні

На церемонії відкриття Berlinale говорили про війну в Україні - INFBusiness

На церемонії відкриття Berlinale говорили про війну в Україні 15.02.2024 22:59 Укрінформ В Берліні урочисто відкрився 74-го Міжнародний кінофестиваль Berlinale.

Про це повідомляє Укрінформ.

На церемонії говорили не тільки про кіномистецтво, але й про сучасні війни та конфлікти, які знаходять своє відображення на великих і малих екранах.

«Жахлива, жорстока, трагічна війна продовжується в Україні вже 2 роки… Й не може бути більш справедливого шляху, ніж той, що ним ідуть українці, які борються за свою країну. Слава Україні!», – заявила уповноважена федерального уряду з питань культури та медіа, державний міністр Клаудія Рот. Вона нагадала, що Росія напала на Україну лише через кілька днів після завершення берлінського кінофестивалю 2 роки тому, а також зауважила, що Володимир Путін продовжує брехати про цю війну.

Мер Берліна Кай Вегнер своєю чергою сказав, що «74-й Берлінський фестиваль проходить в тіні конфлікту на Близькому сході та напередодні 2-ї річниці агресивної російської війни проти України, коли гинуть дуже багато людей». «Ми не можемо дивитися в сторону, світ не може відводити очі. І ви як люди, які роблять фільми, точно не відводити очі, ми вдячні за це», – сказав мер.

Членкиня міжнародного журі українська письменниця Оксана Забужко розповіла про свої почуття, коли перед початком пресконференції вранці отримала повідомлення від друзів з України про чергову повітряну терористичну атаку росіян. Вона запропонувала фільммейкерам ідею розповісти про героїню, яка розривається між двома реальностями, як це було з самою письменницею. «Життя і смерть нерозлучні. Ти не можеш відділити добрі речі від поганих, вони рухаються паралельними треками, їх не можна розділити. І не можна ані викинути, ані заблюрити «чутливий контент» у вашому житті або у вашому мистецтві», – сказала Забужко.

Керівниця фестивалю Марієтт Різзенбек зі свого боку згадала також ті сотні тисяч людей, які виходять на вулиці протестувати про правих сил, які загрожують демократії.

Раніше Оргкомітет відкликав запрошення представникам правої партії «Альтернатива для Німеччини».

Наприкінці церемонії відкриття відбулася світова прем’єра історичної драми Small Things Like These.

Як повідомлялось, у рамках фестивалю, який проходитиме з 15 по 25 лютого, будуть представлені в різних категоріях стрічки трьох українських режисерів.

Зокрема, відбудеться світова прем'єра повнометражного ігрового фільму Романа Бондарчука «Редакція», який був знятий ще до початку повномасштабної війни. Після початку російського вторгнення матеріали фільму вдалося вивезти в Німеччину на зберігання. Режисер монтажу Віктор Онисько загинув на війні.

У межах програми Forum відбудеться прем'єра стрічки «Мирні люди» Оксани Карпович, у програмі Panorama Dokumente Світлана Ліщинська представить свою роботу «Трохи чужа».

Окрім того, 10 українських продюсерів працюватимуть на Європейському кіноринку (European Film Market).

Берлінський міжнародний кінофестиваль є одним з головних фестивалів Європи й вважається найбільш політизованим.

Берлінале Фестиваль Кіно Мистецтво Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *