В Україні через російську агресію пошкоджені 1750 об’єктів культурної інфраструктури

В Україні через російську агресію пошкоджені 1750 об’єктів культурної інфраструктури - INFBusiness

В Україні через російську агресію пошкоджені 1750 об’єктів культурної інфраструктури 05.12.2023 14:50 Укрінформ В Україні через російську агресію пошкоджені чи зруйновані 1750 об’єктів культурної інфраструктури.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

Найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала у Донецькій, Харківській, Херсонській, Київській, Миколаївській, Луганській, Запорізькій областях та Києві.

Найчисельнішою групою об’єктів культурної інфраструктури, які зазнали пошкоджень чи руйнувань, є клубні заклади (49% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, які зазнали збитків).

Загалом постраждали: клуби — 864, бібліотеки – 613, заклади мистецької освіти – 136, музеї та галереї – 106, театри, кінотеатри та філармонії – 31.

Пошкоджень і руйнувань зазнали об’єкти культурної інфраструктури у 266 територіальних громадах (18,1% від загальної кількості територіальних громад України), зокрема: у Донецькій (83%), Сумській (53%), Харківській (52%), Чернігівській (46%), Херсонській (43%), Луганській (42%), Миколаївській (42%), Запорізькій (36%), Київській (26%), Дніпропетровській (19%), Хмельницькій (15%), Житомирській (12%), Одеській (8%), Черкаській (5%), Львівській (4%), Вінницькій (3%), Закарпатській (2%), Полтавській (2%) областях та Києві.

У МКІП зазначили, що на кінець листопада 2023 року майже вся територія Луганської та значні частини територій Херсонської, Запорізької та Донецької областей залишаються тимчасово захопленими росіянами. Це унеможливлює обрахунок точної кількості об’єктів культурної інфраструктури, що постраждали. 

Як повідомляв Укрінформ, в Одеському художньому музеї внаслідок російської повітряної атаки пошкоджено сім експозицій з творами сучасних художників.

Фото: МКІП

Культура Руйнування пам'яток МКІП

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *