В Україні відбулася прем’єра «Concerto Grosso з позитивом» композитора Євгена Петриченка

В Україні відбулася прем’єра «Concerto Grosso з позитивом» композитора Євгена Петриченка - INFBusiness

В Україні відбулася прем’єра «Concerto Grosso з позитивом» композитора Євгена Петриченка Фото 12.10.2023 15:30 Укрінформ У Києві та Львові відбулася прем’єра твору відомого українського композитора Євгена Петриченка «Concerto Grosso з позитивом» у виконанні колективу «Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble» Національного будинку музики.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Концерти відбулися у Києві та Львові та стали частиною програм двох фестивалів класичної музики: «Київ Музик Фесту» та «Контрасти», що проходить у Львові.

«Concerto Grosso з позитивом» — це цикл інструментальних та вокальних творів на тексти Володимира Вакуленка, Вікторії Амеліної, Романа Меліша, Олександра Козинця та Надії Косаревич.

В Україні відбулася прем’єра «Concerto Grosso з позитивом» композитора Євгена Петриченка - INFBusiness

«Сучасний простір перенасичений войовничою енергією, і на те є абсолютно зрозумілі причини. Енергія «Concerto grosso з позитивом» є прямо протилежною, вона має відновлювати та відроджувати в людині дуже прості та зрозумілі речі, про які ми часто забуваємо і які часто губляться: споглядання заходу сонця, дотик до коханої людини, відчуття затишку та сімейної захищеності» – сказав Петриченко.

В Україні відбулася прем’єра «Concerto Grosso з позитивом» композитора Євгена Петриченка - INFBusiness

Він упевнений, що «Concerto Grosso з позитивом» — це терапевтичний твір, який нагадує на про важливі цінності.

Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble використовував під час концерту історичні інструменти доби бароко: клавесин, теорбу та власне позитив – портативний орган. Керівник колективу Наталія Хмілевська зазначила, що переживання та емоції, якими настільки наповнена музика бароко, дуже близькі сучасним людям.

В Україні відбулася прем’єра «Concerto Grosso з позитивом» композитора Євгена Петриченка - INFBusiness

«Ми так само відчуваємо біль, страждання, радість, смуток, розчарування, захоплення та любов… Події, трагедії, і звичайні, здавалось би інтимні історії людей, які прочиняють свої почуття нам, стають неймовірно близькими через спільні переживання в музиці. Магічним чином вони впливають на нас та стають частиною історії не тільки кожного учасника колективу, а й кожного, хто входить в цей спільний простір щирого музикування та слухання», – сказала Хмілевська.

Проєкт «Concerto Grosso з позитивом» з’явився завдяки підтримці Українського культурного фонду. Важливою художньою складовою концертної програми став віртуальний вимір – це доповнена реальність, яку кожен глядач створював за допомогою мобільного застосунку від команди Advin.

Кожен із 12 номерів проілюстрував графічний дизайнер Руслан Мотько. У його роботах можна розпізнати фантастичних звірів Марії Примаченко, героїв Поліни Райко, квіти Катерини Білокур, образи з художніх полотен Анжеліки Рудницької та графіті Banksy.

У команді Advin розповідають, що головною метою було створити візуальний та слуховий лейтмотив кожного номеру, який би залучив до взаємодії кожного глядача з доповненою реальністю.

«Завданням "із зірочкою" для нас було створення AR-історій так, щоб кожна з них виглядала на сцені гарно, незалежно від сценічного світла. А також візуалізувалась поруч з виконавцем та відтворювалась з ним як єдине ціле композиції», — кажуть розробники.

Фото: Національний будинок музики

Львів Київ Композитор

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *