В Україні відзначають День слов’янської писемності та культури 24.05.2025 12:41 Укрінформ День слов’янської писемності та культури є не лише даниною минулому, але й нагадуванням про те, що мова об'єднує націю.
Як передає Укрінформ, по це йдеться у привітанні Міністерства культури та стратегічних комунікацій, розміщеному у Фейсбуці.
"Щороку 24 травня в Україні відзначають День слов’янської писемності та культури. Сьогодні вшановуємо пам’ять святих Кирила і Мефодія. Це не лише данина минулому, а й нагадування про те, що мова — інструмент, який єднає націю", – йдеться у повідомленні.
У МКСК нагадали, що у IX столітті Кирило та Мефодій створили нову абетку, яка згодом отримала назву «кирилиця». Вони переклали з грецької на старослов’янську мову Євангеліє, Псалтир та багато інших текстів. Їхня діяльність заклала підґрунтя для розвитку книжкової справи.
Найдавнішою точно датованою кириличною книгою є Остромирове Євангеліє 1057 року. Згодом традицію кириличного письма продовжив Нестор Літописець, автор «Повісті минулих літ».
"Проте шлях української мови був непростим. Її неодноразово забороняли, намагалися знецінити, витіснити. Сьогодні, в умовах війни, вона знову стала нашим символом опору та єдності, голосом правди. Це наш культурний код, який об’єднує мільйони. І сьогодні як ніколи важливо берегти, підтримувати та плекати її щоденно — у розмовах, творчості, піснях, думках", – наголосили у міністерстві.
Як повідомлялося, Україна представила національний стенд на міжнародному книжковому ярмарку у Варшаві.
Фото ілюстративне: СБУ
Культура Українська писемність МКСК
Источник: www.ukrinform.ua