Українські читацькі клуби в тилу ворога: як вони працюють під час війни

Українські читацькі клуби в тилу ворога: як вони працюють під час війни - INFBusiness

Українські читацькі клуби в тилу ворога: як вони працюють під час війни 28.03.2025 13:48 Укрінформ Історія читацьких клубів – під окупацією і поза кордонами набуває неймовірних масштабів в Україні

Реальність буває такою: українські книжки і обговорення їх в умовах повної секретності в окупації, – підлітки створили підпільний книжковий клуб, де читають твори Лесі Українки, зокрема драму «Бояриня», повідомляє британське видання The Guardian. Пітер Померанцев та Аліна Духман поспілкувались із учасниками такого клубу про умови зібрання і книжки, саме україномовні книжки, які молоді люди шукають на територіях, де українська мова вважається злочином, а українська книжка приречена на знищення. Зустрічі відбуваються в умовах суворої таємності: учасники зачиняють двері та вікна, щоб уникнути виявлення російськими окупантами, які переслідують за зберігання українських підручників та літератури. 

Матеріал викликав величезний резонанс і в Україні, і в Європі. «Це вражає» – так позначають свої враження від інформації всі наші співрозмовники. Укрінформ поспілкувався із модераторками читацьких клубів в Україні різних форматів, аби дізнатися більше про таке явище і розповісти, чому під час війни кількість читацьких форматів зросла з сотні до кількох тисяч. 

Онлайн, офлайн, при книгарнях і видавництвах, при підприємствах чи організаціях, приватні ініціативи, демократичні, з чіткими регламентами, для обговорення вузькоформатної літератури, – їхня кількість росте щодня. Історія від підпільних читалень дисидентів до підпільних книжкових клубів в окупації, а також сучасні проблеми, з якими зустрічаються учасники, – далі у матеріалі.

ПІДПІЛЬНІ КЛУБИ ЯК ЧАСТИНА УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ

​Під час війни в Україні підпільні читацькі клуби стали важливим засобом збереження національної ідентичності та культурного спротиву. Зараз на тимчасово окупованих територіях підлітки та дорослі організовують таємні зібрання для читання та обговорення української літератури, ризикуючи власною безпекою або шукають онлайн-форми читацького спілкування з вільною від ворога Україною.​

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *