Зарубіжна література займає понад 80% книжкового ринку України – експерт

Зарубіжна література займає понад 80% книжкового ринку України - експерт - INFBusiness

Зарубіжна література займає понад 80% книжкового ринку України – експерт 05.02.2024 19:47 Укрінформ Зарубіжна література займає понад 80% українського книжкового ринку.

Про це сказав головний редактор видавництва «Фоліо» і письменник Олександр Красовицький на брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ.

«Сьогодні зарубіжна література займає більше ніж 80%. Це дуже погана ситуація для внутрішнього ринку, але це зрозуміло, коли 30 років пригнічували вітчизняного автора. Його або витісняли в Росію, щоб він друкувався російською мовою, або люди йшли з професії. І пройде п'ять, або сім, або 12 років, коли у нас будуть і автори жіночих романів, і величезна кількість українського детективу… І є ще багато ніш, у яких взагалі ще не працюють українські автори, українські видавці», – наголосив Красовицький.

Він зазначив, що на початку повномасштабної війни українці віддавали перевагу українській класиці або історичній літературі.

Зарубіжна література займає понад 80% книжкового ринку України - експерт - INFBusiness

«Зрозуміло, що люди намагалися шукати відповіді. Сьогодні ми маємо іншу картину на книжковому ринку. Серед лідерів ринку – інші жанри. Це нормально, це ескапізм у наших читачів – це фентезі та любовні романи. Люди вже шукають не відповіді, а можливості відволіктися від того, що відбувається», – сказав письменник.

За його словами, обсяги книговидання в Україні зросли до 20-21 млн примірників, не враховуючи навчальну літературу. А 2022 році ці показники були на рівні 15 млн примірників.

Як повідомлялося, Український інститут книги оголосив про початок проведення мистецького конкурсу культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на випуск книжкової продукції.

Фото Руслана Канюки

Книги Література Видавництво

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *