Це дуже вигідно: що отримає Китай від участі КНДР у війні

Це дуже вигідно: що отримає Китай від участі КНДР у війні - INFBusiness

Таку думку 24 Каналу висловив керівник Центру громадської аналітики “Вежа” Валерій Клочок, пояснивши, що Китай боїться демонструвати свою прихильність до Росії через санкції. Але країна сильно залежить від зв’язків з російським диктаторським режимом.

Дивіться також Дональд Трамп і Сі Цзіньпін провели телефонну розмову, – Xinhua

Яка вигода для Китаю

Китай хоче продемонструвати свою спроможність впливати на геополітичні процеси й тому потребує певних важелів впливу. Не можна стверджувати, що Сі Цзіньпін дав прямий наказ президенту КНДР ввести свої війська, таке навряд чи могло відбутися. Але він міг просто не заперечувати проти цього.

Це вигідно Пекіну, адже зменшуючи економічну підтримку Північної Кореї, він може впливати на країну. Наприклад, перестає постачати певні компоненти для систем ППО, ракет – Кім Чен Ин робить все, що скажуть у Китаї,
– підкреслив Валерій Клочок.

Відправлення військових може бути одним із факторів протистояння Китаю і Північної Кореї. Зрозуміло, що просто так Кім Чен Ин не надасть Росії свої війська. Він хоче отримати свою вигоду, грошову компенсацію. Країна-агресорка має дуже важку фінансову ситуацію, тому навряд чи може платити КНДР.

Натомість Китай здатний допомогти Росії, а присутність північнокорейських військ вигідна Пекіну. Ба більше, він завжди може сказати, що до цього непричетний і все робить КНДР, тому треба розбиратися з Кім Чен Ин.

До того ж Сі Цзіньпін у такий спосіб просуває свій геополітичний вплив. Країна з великим населенням, економікою та можливістю залучати кошти, очевидно, захоче впливати на глобальні процеси.

Сьогодні для Китаю слушний момент, щоб домовитися з новою адміністрацією Білого дому про свій вплив на Євразійському континенті. Для них цей регіон дуже важливий, але поки невідомо, чи буде процес перемовин успішним,
– підсумував Валерій Клочок.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *