Чи відправляють в ЗСУ служити хворих, літніх людей та наркозалежних: відповідь Сухопутних військ

Чи відправляють в ЗСУ служити хворих, літніх людей та наркозалежних: відповідь Сухопутних військ - INFBusiness

Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на коментар офіцерки Управління комунікацій Командування Сухопутних військ ЗСУ Наталії Кіндратів для KyivFM.

До теми Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкти про подовження дії воєнного стану та мобілізації

Яка процедура визначення придатності людини до служби

Наталія Кіндратів розповіла, що спочатку група оповіщення перевіряє документи в особи. Якщо працівники ТЦК та СП визначили, що особа не має оформленої відстрочки, не має бронювання чи інших причин для того, щоб не служити в армії, цю людину скеровують на військово-лікарську комісію.

Далі, відповідно, діяльність, медичний огляд проводить військово-лікарська комісія. Вона не підпорядковується ніяким чином ТЦК, це інша структура. Окрема структура, так. Це здебільшого цивільні лікарі, вони керуються наказом Міністерства оборони №402, переліком хвороб. По цьому всьому вони роблять висновки,
– пояснила представниця Сухопутних військ.

Вона також зазначила, що якщо людина стверджує, що в неї є серйозні проблеми зі здоров’ям, у неї мають бути відповідні медичні документи або записи в системі Хелсі.

“Тобто, якщо людина каже, що вона дуже хворіє, але ніяких, взагалі, даних звернень в лікарню десь, поліклініку, до сімейного немає. Немає історії хвороби. Тут, якби, постає питання, чи дійсно ця хвороба, чи це не симуляція, чи ще щось”, – підкреслила Кіндратів.

Офіцерка наголосила, що завдання військово-лікарської комісії полягає у встановленні реального стану здоров’я людини, спираючись на той огляд, який вони можуть привести, і на ті скарги, на ті документи, які людина має у своїй історії хвороби.

І вже після того, коли ВЛК дає висновок, ТЦК працює з цим висновком. Вони дивляться, що людина визнана придатною або людина визнана придатною до проходження служби десь, наприклад, в тилових підрозділах, чи підрозділах забезпечення, і ТЦК вже цю людину призначає в команду на відправлення до тої частини, де ця людина найкраще з її станом здоров’я, з її навичками може себе проявити надалі,
– пояснила офіцерка Управління комунікацій Командування Сухопутних військ.

Чи відправляють на передову наркозалежних або літніх людей

Наталія Кіндратів наголосила, що з усіма категоріями громадян, зокрема, з наркозалежними, судимими, особами з інвалідністю чи літніми людьми працюють абсолютно окремо.

Водночас офіцерка підкреслила, що не ТЦК відправляє людей на передову.

“Ми забуваємо також про те, що після того, як людина має медичний висновок і її скеровують в військову частину чи навчальний центр, там теж відбувається відбір. І там теж відсіюється певна частина людей. Людина з певними навичками, чи з моральними якостями, чи станом здоров’я частині може просто не підходити. І вона відмовляється цю людину брати у свій склад”, – пояснила Кіндратів.

Вона також розповіла, що так само, потрапляючи в навчальний центр, теж згодом можуть в людини виявитися якісь проблеми з її здоров’ям, і тоді її звідти теж скерують на ВЛК.

Тобто це є багаторівневою системою відсіювання і ТЦК є по суті тільки першою ланкою, яка людину на ВЛК скеровує, оформлює документи, і направляє, підвозить в частину. А далі залучені багато структур, які взагалі ніяким чином з ТЦК не пов’язані.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *