Це пов’язано з кількістю систем, які наразі має на озброєнні українська армія, щоб збивати “Шахеди”. Про це розповів головний сержант зенітно-ракетної артилерійської батареї бригади “Рубіж” Нацгвардії України з позивним “Бандурист”.
До теми Смертельна атака “Шахедами” по житловому сектору в Сумах: серед жертв – дитина
Як “Шахедам” вдається долітати до великих міст
“Бандурист” пояснив, що “Шахеди” не долітали б до великих міст, якби кожні 3 кілометри була розміщена одна зенітна установка. Але їх немає стільки.
Мобільні вогневі групи – дуже ефективна крута штука. Але людина, яка програмує “Шахед”, відкриває програму, в неї є мапа і на іншому екрані мапа висот. Він собі прокладає маршрути, постійно їх змінюючи,
– наголосив сержант.
Він також зазначив, що якщо подивитися на карту, то є кілька конкретних місць, куди “Шахеди” зазвичай залітають, наприклад, у Київ. В цих місцях їх завжди збивають, але вони все одно туди летять.
“Є деякі (Шахеди – 24 Канал), яким маршрут проклали на 3 кілометрів вбік, або по максимально низькій висоті”, – зауважив “Бандурист”.
Окрім цього, військовий підкреслив, що ворожі дрони-камікадзе або ракети можуть влучати у багатоповерхівки, адже на маршруті, який їм запрограмували, не закладено, що там збудовано будинок.
Зенітник “Джері” зі свого боку зазначив, що “Шахеди” можуть летіти на низьких висотах або залітати в яри. Тоді радіолокаційні комплекси їх не бачать.
У цьому випадку безпілотники губляться, а потім з’являються, наприклад, на 5 кілометрів правіше, через що військові, які стояли та ловили його, вже не можуть наздогнати цей російський БпЛА.
До слова, Росія з вечора 21 жовтня атакувала Україну своїми безпілотниками типу “Шахед”. Тривога продовжилася і вранці 22 жовтня.
Источник: www.24tv.ua