Це є також умовою щодо початку перемовин з Росією. Таку думку 24 Каналу висловив політтехнолог Михайло Шейтельман, зауваживши, що країна-агресорка тим часом транслює свої умови, які абсолютно протилежні.
Дивіться також У НАТО почали обговорювати сценарії завершення війни Росії проти України, – Bloomberg
Чи можливі переговори між Росією та Україною
Політтехнолог зазначив, що прийняти Україну в НАТО є важко. Українська керівництво завжди ставить перед Заходом складні завдання – постачання зброї, літаків F-16, що потребує зробити багато технічних та юридичних моментів.
Для того, що Україну прийняли в НАТО потрібен дозвіл 32 країн у багатьох аспектах. Однак раніше завдяки українській дипломатії наша країна отримала і озброєння, і винищувачі.
Тепер Володимир Зеленський наголошує, що прийняття нашої країни в Альянс є українською позицією на переговорах. Є залізний аргумент – усі інші гарантії безпеки для України вже були, ось, Будапештський меморандум, ці гарантії світ не виконав,
– наголосив Шейтельман.
Ба більше, наша країна має договори про гарантію безпеки з понад 20 країнами. В такому договорі з США прописано, що Сполучені Штати мають наблизити нашу країну до вступу в Альянс. Всі інші стосуються передачі зброї, авіації, підтримки Збройних Сил та іншої військової допомоги.
У нас є вже все, на менше, ніж на вступ в НАТО, ми не погодимось. От чого від нас хочуть, коли кажуть, щоб ми вели перемовини з росіянами? Одне – перестати вести по них вогонь. Ми ж говоримо, що зробимо це, якщо станемо членом Альянсу,
– пояснив політтехнолог.
Європа, США та Україна зараз в очікування приходу до влади Дональда Трампа, який планує провести переговори України та Росії.
Зверніть увагу! Нардеп, голова Постійної делегації ВР України в ПА НАТО Єгор Чернєв висловив думку, що вступ у НАТО під час війни неможливий, але важливим кроком для України буде саме запрошення до Альянсу. Воно гарантує майбутнє членство, яке може відбутися після закінчення війни, зазвичай процес триває 4 – 5 років.
Країна-агресорка вже не раз заявляла про свої умови – віддача Криму та повністю ще 4 українських областей, відмова України щодо вступу в НАТО та зняття санкцій з Росії.
Україна ж має свої вимоги – збереження санкцій проти країни-агресорки та негайне прийняття нашої країни в Альянс.
Нашій позиції складно протистояти. Навіть введення військ НАТО є слабкою позицією, адже вони можуть гарно зайти, а потім в один день вийти. Тому лише членство,
– наголосив Шейтельман.
До слова, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга зазначив, що під час війни можливість членства в НАТО не видається реалістичною. Однак при цьому принципова позиція Києва щодо вступу України в Альянс залишається незмінною.
Источник: www.24tv.ua