Написання назви росії з малої букви не є помилкою, – Нацкомісія

Написання назви росії з малої букви не є помилкою, – Нацкомісія - INFBusiness

Написання з малої букви власних назв, пов’язаних з державою-агресором, можна не кваліфікувати як відхилення від норм у текстах неофіційного характеру.

Таке рішення прийняте на засіданні Національної комісії зі стандартів державної мови.

Зокрема, відхиленням від норм української мови можна не вважати написання назв «російська федерація», «росія», «москва», «московія», «московське царство», «російська імперія»», «державна дума рф» у текстах, які не є офіційними документами.

Роз’яснення науковців стало відповіддю на звернення в соцмережах віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук щодо дискусії з приводу написання назви держави-ворога.

«Насправді, українці давно пишуть цю назву з маленької букви. Напевно, дискусії, власне, і немає. Але є в нас така установа як Національна комісія зі стандартів державної мови. Саме вона мала достатньо часу на те, щоб давно зробити свою пряму роботу – офіційно запропонувати відповідні зміни до правопису назви держави-ворога та її ватажків. Закликаю Нацкомісію не гаяти час і формалізувати те, що і так роблять всі українці», – написала Верещук.

Щодо офіційних документів, то в них має зберігатись написання за чинними нормами правопису власних назв, саме цим пояснюється поява наказу МОН щодо змін у наказі, пов’язаних з написанням слів «російська федерація».

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *