Норма про скасування заочної освіти вдруге не пройшла комітет ВР

Норма про скасування заочної освіти вдруге не пройшла комітет ВР - INFBusiness

Парламентський комітет з питань освіти, науки та інновацій вдруге не підтримав законодавчу ініціативу щодо припинення набору на заочну і вечірню форму навчання у вишах з 2024 року.

Про це повідомила голова підкомітету з питань вищої освіти у парламенті Юлія Гришина за підсумками засідання профільного комітету ВР, що відбулося 17 листопада.

Цього разу норма була виключена з урядового законопроекту, метою якого є розвиток індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті.

За словами Гришиної, норма про скасування набору вступників за заочною і вечірньою формами навчання викликала багато дискусій у суспільстві.

«У нас була велика кількість дискусій на комітеті і було прийнято рішення, що ми відправляємо цей законопроект в зал, але норму про скасування заочної форми ми звідти виключаємо», – наголосила депутат.

Водночас  вона зауважила, що у комітеті є розуміння, що якість освіти на заочній формі у багатьох університетах навчання потребує вдосконалення.

«Але відміняти заочну форму навчання, вважаю на сьогодні є несвоєчасним, оскільки у нас на сьогоднішній момент майже 300 тисяч наших українських громадян, в тому числі і наших військових навчаються на заочній формі навчання», – наголосила голова підкомітету з питань вищої освіти у парламенті.

Як відомо, у Міністерстві освіти і науки наголошували, що з початку пандемії COVID-19 та повномасштабного вторгнення заочна й вечірня форми здобуття освіти фактично втратили актуальність, через що у відомстві пропонували перейти до дистанційної форми навчання.

реформа вищої освіти

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *