Шанс на мир чи обман Путіна: усе про заяви Росії та України про переговори й реакцію світу

Шанс на мир чи обман Путіна: усе про заяви Росії та України про переговори й реакцію світу - INFBusiness

  • 1 Що заявили у Росії про прямі переговори з Україною
  • 2 Як відповіли на слова Путіна в Україні
  • 3 Яка реакція світу на слова Путіна та Зеленського

До цього Україна разом із “коаліцією рішучих” пропонувала Путіну розпочати повне припинення вогню на фронті на 30 днів, однак Росія на це не погодилася. Що відомо про заяву Путіна щодо переговорів, як на це відреагував Зеленський, Ердоган та інші світові лідери – читайте у матеріалі 24 Каналу.

До теми “30-денне перемир’я”: що відомо про домовленості США з Україною та Росією

Що заявили у Росії про прямі переговори з Україною

Російський президент Владімір Путін під час нічної пресконференції для журналістів 11 травня заявив, що пропонує Україні “без попередніх умов” відновити прямі переговори. І навіть назвав місце та дату – 15 травня у Стамбулі, Туреччина.

Водночас Путін сказав, що не виключено, що під час переговорів вдасться домовитися про нове перемир’я, а також що тепер “м’яч на боці України”.

Пізніше прессекретар російського диктатора Дмітрій Пєсков пояснив, що мирне рішення щодо війни в Україні можна знайти лише “в ході нинішніх, серйозних переговорів”. Посадовець заявив, що готовність до цих переговорів була нібито показана та продемонстрована президентом Росії.

Тим часом помічник російського диктатора Юрій Ушаков зазначив, що російська сторона готова почати переговори з самого ранку. Водночас хто очолить російську делегацію – повідомлять найближчим часом.

Ушаков також каже, що “треба поїхати та почати переговорювати”, і, на його думку, це “достатньо просто, якщо люди цього хочуть, звісно”. Також, за словами посадовця, переговори мають відбуватися з урахуванням результатів “перерваних у 2022 році” Стамбульських переговорів і ситуації “на землі”.

Ввечері 12 травня представниця російського МЗС Захарова цинічно заявила, що Захід підтримує 30-денне перемир’я, аби нібито дати Києву перепочинок, “щоб відновити військовий потенціал і продовжити протистояти Росії”.

У вівторок, 13 травня, заступник глави МЗС Росії Сєргєй Рябков заявив, що теми на переговорах у Стамбулі охоплюватимуть питання сталого врегулювання та “визнання реалій на землі”. “Необхідно забезпечити визнання реалій “на землі” в контексті конфлікту в Україні, включно зі входженням нових територій до складу Росії”, – цинічно заявив він.

Хто представлятиме країну-агресорку – наразі не повідомляють. За словами Пєскова, склад російської делегації оголосять лише тоді, коли будуть відповідні вказівки від президента.

Ми оцінюємо тільки заяви президента Путіна, який запропонував провести переговори делегацій у четвер у Стамбулі. Наша делегація буде там і чекатиме на українську сторону,
– зазначив Пєсков.

Як відповіли на слова Путіна в Україні

Український лідер Володимир Зеленський, реагуючи на слова Владіміра Путіна про переговори, сказав, що це хороший знак, що росіяни нарешті замислились про закінчення війни. Президент зазначив, що усі у світі вже дуже давно цього очікували.

У вечірньому зверненні 11 травня Зеленський заявив, що чекає відповідь Росії щодо повного припинення вогню з понеділка, 12 травня. Як зазначив президент, повне й безумовне припинення вогню має бути тривалим. Саме такі дії та рішення можуть створити необхідну основу для дипломатії та значно наблизити мир.

Глава держави підкреслив, що найперший крок у реальному закінченні будь-якої війни – це припинення вогню. За словами Зеленського, немає сенсу продовжувати вбивства навіть на день.

Очікуємо, що Росія підтвердить припинення вогню – повне, тривале й надійне, – починаючи від завтра, 12 травня, і Україна готова зустрічатись,
– підсумував він.

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак на слова Путіна заявив, що спочатку повинне бути припинення вогню на 30 днів, потім “все інше”. Глава ОП підкреслив, що саме припинення вогню – це перший крок до завершення війни. За словами глави ОП, якщо Росія відмовиться від припинення вогню, то Захід має посилити тиск на Москву. Він також додав, що Кремль може використати переговори для маніпуляцій і зняття санкцій, тож це небезпечно для регіональної безпеки.

Єрмак розповів, що Україна націлена говорити в Стамбулі саме з Владіміром Путіним, а не його представниками.

“А вам відомо, хто ще в Росії ухвалює рішення такого рівня та здатний забезпечити їх виконання? Зрозуміло, він делегуватиме технічні та підготовчі етапи – але ми розуміємо, на кого в підсумку все зав’язано”, – сказав Єрмак журналістам.

Володимир Зеленський також зазначив, що особисто чекатиме Путіна в Туреччині для проведення переговорів. Українська сторона очікує на припинення безумовне вогню вже з 12 травня.

Ми чекаємо відзавтра припинення вогню – повне і тривале, щоб дати необхідну основу дипломатії. Немає сенсу затягувати вбивства. І чекатиму на Путіна в четвер у Туреччині. Особисто. Сподіваюсь, що росіяни цього разу не шукатимуть причин, чому вони не можуть,
– заявив президент України.

Зазначимо, що Володимир Зеленський планує поїхати до Туреччини на переговори з Владіміром Путіним, навіть якщо не буде оголошено тимчасове перемир’я.

На таку заяву президента відреагував міністр закордонних справ Андрій Сибіга. Глава МЗС вважає, що Зеленський чинить правильно, але він не впевнений у мужності Путіна.

“Ось що робить справжній лідер. Він не ховається ні за кого, і ні за що. Дуже малоймовірно, що російська сторона має хоч крихітку такої мужності”, – зазначив Сибіга.

Глава Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко на заяви російського диктатора зазначив, що з виступу глави Кремля стало зрозуміло, що Путін обрав війну і відмовився від її завершення заради літнього наступу.

Пізніше він додав, що Росія має погодитися на повне припинення вогню, чого намагається зараз уникати.

Українські військові теж підтримують проведення переговорів, але називають одну умову для цього – виведення російських військ до кордонів 1991 року. Воїни вважають, що тимчасового припинення вогню Росія не дотримуватиметься, оскільки бої продовжуються без зменшення інтенсивності.

Станом на вечір 12 травня Росія досі не надала ясну відповідь щодо численних пропозицій про припинення вогню. Про це заявив Володимир Зеленський.

Російські обстріли та штурми продовжуються. Москва увесь день мовчала щодо пропозиції прямої зустрічі. Дуже дивне мовчання. Все одно треба буде Росії закінчувати війну, і краще зробити це раніше. Немає сенсу продовжувати вбивства,
– наголосив президент України.

12 травня Володимир Зеленський провів предметну розмову з президентом Туреччини. Ердоган висловив повну готовність прийняти зустріч.

Український лідер також наголосив, важливо, що президент США повністю підтримує зустріч.

Звісно, ми всі в Україні хотіли б, щоб президент Трамп зміг бути там із нами – на цій зустрічі в Туреччині. Це правильна ідея. Багато можемо змінити,
– заявив Володимир Зеленський.

Окрім того, зазначив, що підтримав пропозицію Дональда Трампа з ідеєю про повне й безумовне припинення вогню. Наголосив, достатньо тривале, щоб дати основу дипломатії.

“І ми цього хочемо, ми готові забезпечити тишу зі свого боку”, – наголосив президент України.

Гарант під час брифінгу 13 травня повідомив, що він з президентом Ердоганом проговорили, що у них буде зустріч в четвер, 15 травня в столиці Туреччини – Анкарі.

“Ми будемо чекати на зустріч з Путіним в Туреччині. Щоб Росія не маніпулювала містами і не казала, що Путін не готовий прилітати в Анкару, а готовий летіти тільки в Стамбул… якщо Путін прилітає в Стамбул, а не в столицю – я передав сигнал президенту Ердогану, і турецька сторона готова, що ми з президентом Ердоганом полетимо у Стамбул”, – зазначив глава держави.

Він додав, що “ми зробимо все, щоб ця зустріч відбулася”.

Президент у вечірньому зверненні вказав на те, що Росія багато говорить про прямі переговори, однак коли доходить до справи – “вони ховаються”.

Саме Путін у Росії все визначає, саме він має вирішувати питання війни. Це його війна. Тому і перемовини мають бути з ним,
– наголосив Зеленський.

Додамо, що президент під час брифінгу також зазначив, що досягнення згоди на переговорах залежить лише від російської сторони. Невдачею буде, якщо Владімір Путін не приїде на зустріч, або якщо він не підтримає припинення вогню.

Тоді єдине – Росія не готова до будь-яких перемовин. Немає часу гратися в ігри на технічному рівні. Це означатиме, що нам потрібно бути сильнішими, більш єдиними,
– зазначив президент.

Він додав, що якщо з Росією не вдасться досягти згоди, то проти країни-агресорки потрібно посилювати санкції.

Яка реакція світу на слова Путіна та Зеленського

  • Сполучені Штати

Дональд Трамп після телефонної розмови з Зеленським та заяви Путіна заявив про потенційно великий день для Росії та України.

Подумайте про сотні тисяч життів, які будуть врятовані, коли ця нескінченна “кривава баня”, як ми сподіваємося, закінчиться. Це буде абсолютно новий і набагато кращий світ,
– написав Дональд Трамп.

Також зазначив, що буде продовжувати працювати з обома сторонами, аби переконатися, що це станеться. Водночас наголосив, що Сполучені Штати хочуть зосередитися на відновленні та торгівлі.

“Попереду великий тиждень!”, – підкреслив президент США.

Окремо спецпредставник США з питань України Кіт Келлог підтримав пропозицію Трампа щодо переговорів і написав, що спочатку має бути безумовне 30-денне припинення вогню, і під час нього можна переходити до всеохопних мирних переговорів. Але не навпаки.

Увечері 11 травня американський президент написав, що Україна має погодитися на переговори в Туреччині, які пропонує провести Владімір Путін. На думку Дональда Трампа, ця зустріч може допомогти визначити, чи можливе укладання мирної угоди. За словами Трампа, погоджуватися на пропозицію Київ має негайно.

Американський президент вважає, що ці переговори допоможуть визначити, чи можлива мирна угода.

Президент Росії Путін не хоче укладати угоду про припинення вогню з Україною, а скоріше хоче зустрітися в четвер у Туреччині, щоб обговорити можливе припинення кровопролиття. Україна має на це погодитися, НЕГАЙНО,
– заявив президент США.

Уже 12 травня Дональд Трамп заявив, що очікує отримати дуже хороші результати від зустрічі у Туреччині. Він переконаний, що Зеленський і Путін будуть там. Також президент США заявив, що розглядає можливість відправитися на цю зустріч.

Я думав про поїздку до Стамбула. Я не знаю, де буду у четвер. У мене так багато зустрічей. Але я думав про те, щоб насправді полетіти туди. Гадаю така ймовірність існує, я вважаю, що таке може статися,
– заявив президент США.

Ввечері також стало відомо, що глава МЗС Туреччини Хакан Фідан та держсекретар США Марко Рубіо провели телефонну розмову. Вони обмінялися думками щодо можливих переговорів між Україною та Росією.

Трамп 13 травня на американо-саудівському інвестиційному форумі повідомив, кого відправить на переговори.

Наші люди збираються туди поїхати. Марко (Рубіо – 24 Канал) збирається туди поїхати. Інші теж поїдуть, і ми подивимося, чи зможемо ми це зробити,
– заявив Трамп.

  • Туреччина

В Офісі Реджепа Таїпа Ердогана заявили, що під час телефонної розмови з Еммануелем Макроном турецький очільник зазначив, що на шляху до припинення війни між Україною та Росією досягнуто історичного поворотного моменту, тож цією можливістю слід скористатися.

Окрім того, в Ердогана заявили, що Туреччина готова зробити все можливе, включно з проведенням переговорів Росії та України, для забезпечення припинення вогню та тривалого миру.

“Наш Президент заявив про важливість продовження співпраці у делікатно реалізованих процесах початку постійних мирних переговорів між Україною та Росією та відновлення України”, – резюмували в офісі президента Туреччини.

  • Франція

Президент Франції Макрон назвав пропозицію Путіна відновити прямі переговори Москви та Києва “першим кроком, але недостатнім”.

Безумовне припинення вогню не передує переговорам. Путін шукає вихід, але хоче виграти час,
– сказав він журналістам у польському Перемишлі на шляху з Києва додому.

Згодом Еммануель Макрон на своїй сторінці у соцмережі Х написав, що “не може бути переговорів, поки говорить зброя”.

Зокрема, президент Франції нагадав, що 10 травня у Києві та разом із президентом США Дональдом Трампом була вироблена чітка пропозиція та ультиматум до Росії – безумовне 30-денне припинення вогню, що починається з понеділка 12 травня.

“Президент Зеленський взяв на себе зобов’язання, не ставлячи жодних умов. Тепер ми очікуємо такої ж чіткої відповіді від Росії. Не може бути переговорів, поки говорить зброя. Не може бути діалогу, якщо водночас бомбардують мирних жителів. Зараз потрібне припинення вогню, щоб могли розпочатися переговори. Заради миру”, – зауважив Макрон.

До слова, глава МЗС Франції Жан-Ноель Барро заявив, що Європа може приєднатися до мирних переговорів України з Росією, але лише тоді, коли буде досягнуто припинення вогню. Під час перемир’я європейці та американці можуть посилити тиск на Росію і запровадити масштабні санкції.

“Ми маємо можливість запровадити масштабні санкції, які матимуть руйнівний вплив на російську економіку”, – сказав Барро.

Вдень 12 травня Макрон жорстко нагадав про дедлайн щодо 30-денного перемир’я. Заявив, що у разі відсутності відповіді від Росії проведе чергові переговори, адже пропозиція перемир’я діє лише до вечора понеділка.

“Або Росія налаштована серйозно і хоче миру, або це несерйозно, і ми повинні запровадити більше санкцій”, – підкреслив Макрон.

  • Польща

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск у соцмережі Х написав, що світу потрібне негайне та безумовне припинення вогню.

У відповідь на наш заклик росіяни запропонували розпочати мирні переговори 15 травня. Однак світ чекає на одностайне рішення про негайне та безумовне припинення вогню. Україна готова. Більше жодних жертв!
– заявив Туск.

  • Німеччина

Пропозицію Владіміра Путіна провести мирні переговори без перемир’я також прокоментував канцлер Німеччини Фрідріх Мерц.

Як президент Франції Еммануель Макрон і український лідер Володимир Зеленський, він назвав слова Путіна “хорошим знаком”, але зазначив, що це “далеко від необхідного”.

“Ми очікуємо, що Москва погодиться на перемир’я, яке забезпечить справжні переговори. Спочатку має затихнути зброя, а потім можуть початися дискусії”, – сказав Мерц.

  • Чехія

Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський не підтримав пропозицію Росії щодо прямих переговорів з Україною замість перемир’я.

Все просто. Україна і демократичний світ вимагають припинення вогню, Путін хоче продовжувати стріляти,
– заявив посадовець.

  • Естонія

Естонські експерти вважають, що ініціатива Путіна щодо проведення переговорів – це спроба нав’язати свої правила гри. Таким чином російський диктатор може спробувати загальмувати миротворчий процес.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна говорить, що Путін легко міг би зупинити вогонь в будь-який момент, але, мабуть, він цього не хоче.

Тепер він, ймовірно, розставляє нову пастку, використовуючи Туреччину як посередника, щоби розпочати якісь двосторонні переговори,
– сказав естонський дипломат.

  • Велика Британія

Посол Великої Британії у США Пітер Мандельсон висловив сумніви щодо щирості Владіміра Путіна. Він сказав, що його справжньою метою є заперечення існування України як незалежної держави. Так замість перемир’я російські війська продовжують атаки на Україну.

  • Китай

Китай підтримав ініціативу України, Європи та США щодо 30-денного перемир’я та переговорів для досягнення миру. Речник МЗС КНР Лінь Цзянь заявив, країна може долучитися до міжнародної спільноти для досягнення довгострокового миру та політичного врегулювання війни.

Ми завжди вважали та продовжуємо наполягати на тому, що єдиним життєздатним виходом із “кризи” є діалог та переговори,
– заявив Цзянь.

  • Італія

12 травня міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що вся відповідальність за мир сьогодні лежить на Путіні.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *