Про це Суспільному розповів офіцер по роботі з особовим складом 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” НГУ Костянтин Кожекін, передає 24 Канал. Азовців з полону Кремль повертає рідше за інших бійців.
Дивіться також Ти маєш помогти спершу собі, – розмова з азовцем “Алві” про психологічну реабілітацію військових
Скільки азовців досі в полоні
У 2022 році в полон з “Азовсталі” вийшли близько 1 400 наших бійців, наразі лише 485 з них Росія повернула під час обмінів.
За інформацією Кожекіна, 129 азовців країна-агресорка незаконно засудила, ще понад 30 справ – на розгляді.
Чому складно повертають – причин багато. Починаючи зі створеного в Росії іміджу “Азова” як терористів, який треба підтримувати судовими процесами, закінчуючи дуже високим рівнем мотивації наших бійців,
– зазначив офіцер.
Що відомо про останній обмін полоненими
Під час останнього, 64 за рахунком, обміну 6 травня додому повернулися 205 українських військових. Це сталося за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів.
Повернути вдалося військовослужбовців Військово-морських сил, Повітряних сил, Десантно-штурмових військ, Сил ТрО, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України. У їхньому числі – 3 українські офіцери та 202 солдати і сержанти.
Воювали вони на Донецькому і Луганському напрямках, на Запоріжжі, Харківщині, у Херсонській, Сумській та Київській областях. Звільнили також захисників з гарнізону Маріуполя.
Президент Зеленський розповів, що звільнені українські воїни перебували у різних областях Росії.
“Вони були розкидані по багатьох російських регіонах, ув’язнені тюремною системою з єдиним завданням: знущання і знищення людяності… Дякую тим, хто небайдужий і продовжує говорити про українців у полоні. Щодня ми боремося за наших людей. Обов’язково зробимо все, щоб повернути кожного й кожну”, – написав він.
До слова, у Координаційному штабі з питань військовополонених уже узгодили план проведення обміну полонених 1000 на 1000, про який було домовлено у Стамбулі з російською делегацією.
Источник: www.24tv.ua