В Україні припинять вступ на «молодших бакалаврів»

В Україні припинять вступ на «молодших бакалаврів» - INFBusiness

З 2024 року в Україні припинять проводити набір вступників для здобуття ступеня початкової вищої освіти – молодшого бакалавра.

Відповідні зміни передбачені в законопроєкті, зареєстрованому у Верховній Раді за ініціативи голови Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака.

Цей законопроєкт є продовженням проєкту закону, яким передбачено створення передумов для модернізації мережі закладів вищої освіти, розробленого Міністерством освіти і науки.

Згідно з цим документом, пропонується припинити освітню діяльність та анулювати ліцензії територіально відокремленим структурним підрозділам закладів вищої освіти та коледжам у сферах вищої та фахової передвищої освіти.

Посадовці пояснюють таке рішення тим, що територіально відокремлені структурні підрозділи закладів вищої освіти, які готували «молодших бакалаврів», є найбільш суперечливою частиною системи вищої освіти.

«Коледжі в системі вищої освіти не отримали значного поширення порівняно з закладами фахової передвищої освіти», – йдеться пояснювальній записці до законопроєкту.

У разі, якщо обидва законопроєкти будуть прийняті, філії та коледжі на базі вишів припинять набори «молодших бакалаврів» з наступного року, а їхні ліцензії на провадження освітньої діяльності будуть анульовані з 1 липня 2025 року.

–240 кредитів ЄКТС для отримання ступеня «бакалавра»). Це так званий «короткий цикл» вищої освіти.

фах. мол. бакалавр

Источник: osvita.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *