10 симптомів, які вказують на нестачу вуглеводів у вашому раціоні

10 симптомів, які вказують на нестачу вуглеводів у вашому раціоні - INFBusiness

Перш, ніж відмовитися від усіх вуглеводів заради гарної фігури, прочитайте, яку шкоду це може завдати вашому організму, інформує Ukr.Media.

Зараз популярними є низьковуглеводні дієти, і саме вуглеводи є першими кандидатами на видалення з раціону тих людей, що худнуть. А тим часом дієтологи вкрай не рекомендують відмовлятися від вуглеводної їжі, адже її недолік спричиняє збої у роботі практично усіх систем організму.

Перевірте, чи немає у вас дефіциту вуглеводів, скориставшись нашим чек-листом: якщо ви відзначили у себе хоча б чотири з наведених нижче ознак, вам варто скоригувати свій раціон і реабілітувати вуглеводи.

Скільки вуглеводів потрібно вживати?

Від 45 до 65 відсотків щоденної норми калорій повинні надходити від вуглеводів — такі рекомендації фахівців Всесвітньої організації охорони здоров'я. Якщо ми приймаємо за щоденну норму 2000 калорій, нам варто отримувати від 900 до 1300 калорій саме з вуглеводів на день і з'їдати їх від 225 до 325 грамів на день. Зрозуміло, надавати перевагу варто складним вуглеводам, які містяться у злакових, бобових, а також в овочах. Якщо ви помічаєте у себе будь-які з наведених нижче ознак, вам точно варто їсти вуглеводи частіше.

Несвіже дихання

Кетоз — стан, за якого організм, що не отримує достатньо енергії з вуглеводів, починає добувати її з жиру і білка. Зазвичай кетоз настає за умови регулярного вживання менше 50 грамів вуглеводів на день. При цьому кетони, які виділяються у цей час зі слиною, мають специфічний і досить неприємний запах. Щоб впоратися з ним, варто пити більше води і їсти більше вуглеводів.

Коливання настрою

Практично усі, хто хоч раз сидів на дієті з обмеженням вуглеводів, зіштовхувалися з підвищеною дратівливістю і раптовими змінами настрою. Пояснюється це просто. Вуглеводи відіграють важливу роль у виробництві серотоніну — хімічної речовини, яка допомагає нам відчувати радість, спокій і задоволення. І якщо вашому організму не вистачає вуглеводів, то виробництво серотоніну різко падає і ви частіше відчуваєте агресію, стаєте роздратованими і почуваєтеся пригніченими.

Головний біль

За умови недостатнього споживання вуглеводів знижується рівень цукру у крові, і часто це призводить до сильного головного болю. Якщо це ваш випадок, якщо ви страждаєте на мігрені ледь не щодня, вам варто переглянути свій раціон і перевірити, чи достатньо у ньому вуглеводів.

Здуття живота

Неприємний і несподіваний ефект: відмовившись від вуглеводів, можна виявити, що ви не лише не схудли, але і отримали невеликий животик. Річ у тім, що багато продуктів, багатих на вуглеводи, також містять харчові волокна, незамінні для нормального травлення. А недолік клітковини цілком може призвести до здуття живота. Щоб ваша травна система працювала справно, вуглеводи є необхідними.

Закреп

Ще одна проблема, викликана браком клітковини, яка, у свою чергу, з'являється через недостатнє споживання продуктів з високим вмістом вуглеводів і харчових волокон. Цільнозернові продукти, насіння, листова зелень, а також капуста — ось продукти, які допоможуть відновити баланс і налагодити роботу кишківника. І не забувайте пити достатньо води.

Слабкість

Якщо ви насилу можете впоратися зі звичними навантаженнями, можливо, вам не вистачає вуглеводів. Відчуття хронічної втоми і слабкості є частим індикатором того, що раціон не є збалансованим. У запущених випадках у вас може бути недостатньо сил навіть для звичайних щоденних дій, не кажучи вже про тренування. Навряд чи таке самопочуття сприяє стрункості, а ось проблеми зі здоров'ям є гарантованими.

Втрата м'язової маси

Кожен, хто прагне мати гарну фігуру, хоче худнути за рахунок жирового прошарку, а не м'язів. Але якщо ви тренуєтеся, не вживаючи у їжу достатньо вуглеводів, для отримання енергії організм буде переробляти м'язову тканину. А ось харчуючись збалансовано, ви зможете гармонійно наростити м'язовий рельєф, що сприяє прискоренню метаболізму.

Складнощі з розумовою діяльністю

Енергія, яку постачають вуглеводи, потрібна не лише нашому тілу — мозок також отримує "паливо" здебільшого з їх допомогою. І якщо кількість вуглеводів різко скорочується, швидше за все, це відіб'ється на здатності аналізувати інформацію, пам'яті, швидкості обробки даних і на здатності до зосередженості. Не тримайте мозок на голодному пайку і не бійтеся вуглеводів — навіть солодкого.

Постійне відчуття голоду

Ви постійно відчуваєте голод? Це перша ознака незбалансованого харчування — і, швидше за все, у ньому недостатньо саме вуглеводів. Крім того, як вже говорилося, більшість продуктів, багатих на здорові вуглеводи, містять клітковину, а саме харчових волокон багатьом з нас хронічно не вистачає. За нестачі вуглеводів вас постійно "тягнутиме" на калорійні солодкі продукти, а думки про їжу можуть стати нав'язливими. Це прямий шлях до компульсивного переїдання і інших розладів харчової поведінки.

Озноб

Ніяк не можете зігрітися? Вам постійно холодно? Не купуйте новий теплий светр, замість цього перегляньте свій раціон, можливо, вам просто варто їсти більше вуглеводів. Річ у тім, що нестача вуглеводів може спровокувати гіпотиреоз — стан, за якого функція щитоподібної залози є зниженою. Недолік гормонів щитоподібної залози впливає у тому числі й на регулювання внутрішньої температури тіла, тому нам постійно холодно.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *