7 звичок, які підривають здоров’я більше, ніж куріння

7 звичок, які підривають здоров'я більше, ніж куріння - INFBusiness

З дитинства нам пояснювали шкоду куріння. Мало хто знає, що найпоширеніша у світі шкідлива звичка завдає меншої шкоди нашому здоров'ю, ніж деякі повсякденні звички чи спосіб життя. Це не заклик до куріння, у жодному разі! Це застереження: є звички, які скорочують ваше життя та погіршують здоров'я. Їхня особливість у тому, що вони, як хижак, діють непомітно і атакують у найнесподіваніший момент, інформує Ukr.Media.

Недостатня фізична активність

По-науковому недостатня фізична активність називається гіподинамією. Якщо ваша робота або ліньки змушують вас проводити майже весь день сидячи, ви ризикуєте заробити серйозні проблеми зі здоров'ям. Ризики захворювань починають рости після п'ятигодинного сидіння. І їх не можна зменшити фізичними вправами після роботи. Щоб компенсувати сидячий спосіб життя, потрібно робити 10-хвилинну перерву протягом кожної години або періодично виконувати роботу стоячи.

Незбалансоване харчування

Макарони замість овочів, газировка замість чистої води, ковбаса замість хорошого м'яса — рано чи пізно такий вибір їжі призведе до руйнування здоров'я, падіння імунітету та виникнення цілого букета захворювань. Стан організму наполовину залежить від харчування. Тому, коли вирішите змінити свій спосіб життя на здоровіший, почніть з їжі.

Недостатнє перебування на сонці

Звичайно, для людей з підвищеним ризиком раку шкіри лікарі рекомендують ховатися від прямого сонячного проміння. Для інших людей відсутність сонячного світла негативно впливає здоров'я. Сонце допомагає організму виробляти вітамін D. Без цієї речовини організм не здатний засвоювати кальцій. Сонячні промені також добре впливають на психологічний стан людини. Позбутися депресії та поганого настрою можна літньою прогулянкою. Спосіб досить простий та дешевий, але мало хто ним користується.

Недосип

Сон впливає на роботу мозку та відновлення сил організму. При недосипанні, стресі знижується тривалість життя, а також у рази зростає ймовірність виникнення захворювань різного характеру. Найнебезпечнішими ризиками є інсульт та інфаркт.

Стресові ситуації

Стрес є чинником еволюції. Тільки виходячи із зони комфорту, ми здатні робити цікаві речі та досягати своїх цілей. Але стрес буває й поганим. Постійна напруга приносить значну шкоду здоров'ю. Деякі фахівці зі збитків порівнюють стрес із п'ятьма сигаретами. Стресова робота та переробка підвищують ризик передчасної смерті на 20%.

Самотність

Людина — істота соціальна, спілкування є невіддільною частиною нашого життя. Обсяг спілкування кожен регулює, виходячи з типу свого характеру та виховання. Самотнє існування б'є насамперед по психіці. А психологічне здоров'я безпосередньо пов'язане з фізіологічним. За збитками самотність порівнюють із 15 сигаретами на добу. Якщо звернеться до досліджень, то вже відомо, що самотність викликає передчасну смерть до 35 років у 30% випадків.

Бідність, низький статус у соціальній піраміді, нерівність

Хороша посада, повага оточуючих, хороша освіта та високі заробітки — це фактори, які тільки покращують ваше самопочуття. Високий дохід дозволяє забезпечити найкращі медичні послуги, екологічно чисті продукти, найкращі умови життя. Соціальний статус впливає на психологічне та фізичне самопочуття: знижується рівень гормону стресу та зменшуються запалення.

Тож, бережіть себе!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *