Акне у дорослих: чотири причини, які можуть це спровокувати

Акне у дорослих: чотири причини, які можуть це спровокувати - INFBusiness

Прищі та різного роду висипання на обличчі зазвичай асоціюються з юністю, проте інколи акне турбує в зрілому віці. Лікарі-косметологи назвали причини такого явища, інформує Ukr.Media.

Це захворювання зустрічається в будь-якому віці як серед жінок, так і серед чоловіків. Клінічні прояви акне спостерігаються приблизно у 5% жінок і у 3% чоловіків у віці 40-49 років. У рідкісних випадках акне трапляється і в більш старшому віці, пояснили фахівці.

Перша причина — гормональний збій. Саме він призводить до порушень у роботі сальних залоз, як наслідок, починаються висипання на обличчі. У жінок це відбувається перед менструацією, під час вагітності, під час пременопаузи та менопаузи.

Наприклад, поява прищів перед менструацією пов'язана з посиленим виробленням прогестерону, яке відбувається після овуляції. У період менопаузи значно знижується рівень жіночих гормонів, а чоловічих — навпаки, підвищується, що також супроводжується виникненням акне, уточнили медики.

Друга причина — хронічний стрес. На його тлі надмірно виробляється кортизол, після чого з'являються прищі та жирний блиск на обличчі. Крім того, знижуються захисні функції шкіри, через що вона гостріше реагує на зовнішній і внутрішній вплив.

Третя причина — використання невідповідних засобів для домашнього догляду за шкірою. Так, засоби з рослинними оліями збільшують жирність шкіри і, відповідно, призводять до розвитку акне. Крім того, інтенсивне вмивання посилює роботу сальних залоз і спричиняє висип. Тому для очищення шкіри рекомендується обирати м'який засіб і вмиватися ним не частіше ніж двічі на день.

Це стосується відлущувальних засобів і жорстких скрабів. Такі засоби за надто частого використання можуть пошкодити шкіру і посилити наявні проблеми. Для глибокого очищення шкіри рекомендується використовувати м'які засоби, що не травмують шкіру. Зазвичай у складі таких засобів присутня молочна, саліцилова або гліколева кислота, продовжили експерти.

Четверта причина — незбалансоване харчування. Потрібно пам'ятати, що спровокувати акне можуть шоколад, смажена, гостра, жирна та копчена їжа, кофеїновмісні продукти та напої, борошняне та випічка. І, нарешті, менш поширеними, але важливими причинами є спадковість, ендокринні захворювання, проблеми зі шлунково-кишковим трактом, несприятлива екологія.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *