Чи небезпечно, якщо тиск різний на правій і лівій руках: в яких випадках варто звернутися до лікаря

Чи небезпечно, якщо тиск різний на правій і лівій руках: в яких випадках варто звернутися до лікаря - INFBusiness

Різниця в тиску на обох руках може стати однією з причин захворювання. Але іноді він не небезпечний і не варто на це звертати увагу. Різниця в тиску може проявлятися у вигляді головного болю, слабкості, шумі у вухах і іншому. Далі ми розповімо, наскільки небезпечно, якщо тиск різний на правій і лівій руках, інформує Ukr.Media.

Чи небезпечний різний тиск на обох руках

Багато людей міряють тиск тільки на одній руці, але це неправильно. Часто він може відрізнятися на обох руках, що може бути як причиною захворювання, так і нормою.

У літературі для лікарів написано, що коли різниця в тиску у людей досягає більше 20 мм ртутного стовпа, вони вмирають через 10 років. Багато хто після прочитання намагається вилікувати навіть невелике розходження. Але насправді це варто робити тільки в 15-20 відсотках випадків.

Спочатку необхідно звернутися до терапевта, який допоможе розпізнати, хвороба це чи ні. Також він може виписати направлення на консультацію до кардіолога, невропатолога або до судинного хірурга.

Як зрозуміти, захворювання чи норма

 • Якщо різниця в тиску досягає до 10 мм ртутного стовпа, то це норма. Але чим цей показник вище, тим більше зростає ймовірність захворювання.
 • Якщо на одній руці тиск нормальний, а на другий підвищений, це менш небезпечно. У разі, якщо він нижчий на одній з рук, тоді варто звернутися до фахівця.
 • Вік теж впливає на тиск. Різниця досить часто спостерігається у людей літніх, а також у підлітків.
 • Після фізичного навантаження він може бути різним на обох руках.
 • Якщо присутні будь-які неприємні відчуття або симптоми, то різниця в тиску може означати захворювання.
 • На якій руці тиск може бути вищим

  Якщо тиск на одній з рук підвищений, це не так страшно, а ось якщо навпаки, варто звернути на це увагу і сходити до лікаря.

  У людей, які мало рухаються, тиск на правій руці буде знижений, а на лівій — в нормі. Лівша, який займається спортом, матиме подібні показники, а різниця може становити близько 20 мм ртутного стовпа.

  Якщо правша буде постійно займатися спортом, то тиск на однойменній руці буде підвищений, але він не вийде за межі норми.

  Чому проявляється відмінність в тиску на обох руках

 • Якщо на одній з рук тиск нормальний, а на інший підвищений, це може бути особливістю будови артерій, вегетосудинна дистонія.
 • Якщо на одній з рук тиск високий, а на інший ще більше, це може бути наслідком стресового стану, недосипу, переживання або гіпертонії.
 • Якщо на одній нижчий, а на іншій досягає норми або високий, це може бути наслідком порушення в артеріях, які подають кров в руки.
 • Коли варто звернутися до лікаря

  Якщо тиск в нормі або не сильно перевищує її на різних руках, то не потрібно панікувати і турбуватися. Якщо показник ртутного стовпа дорівнює 15-20 міліметрів, це може означати захворювання і тоді потрібно звернутися до фахівця. Він проведе діагностику і призначить регулярне вимірювання тиску, щоб потім виписати правильне лікування.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *