Дієтологи назвали найшкідливіші продукти, які батьки дають дітям

Дієтологи назвали найшкідливіші продукти, які батьки дають дітям - INFBusiness

Солодкі молочні продукти, соки та готові сніданки — одні з найбільш шкідливих продуктів, які батьки часто дають дітям. Про це розповіли дитячі лікарі-ендокринологи, інформує Ukr.Media.

По-перше, за їх словами, це стосується солодких молочних продуктів, таких як йогурти, молочні коктейлі промислового виготовлення, солодкі сирні маси, глазуровані сирки.

Головна небезпека таких продуктів полягає в тому, що в більшості випадків вони містять велику кількість цукру, консервантів, стабілізаторів, барвників, ароматизаторів, підсилювачів смаку та інших добавок, які ніяк не можна назвати корисними. Звісно, бувають і винятки, тому завжди необхідно дивитися склад. Однак, якщо дитина схильна до набору зайвої ваги, такі продукти краще зовсім виключити з раціону.

Також вони звернули увагу на шкоду для дітей фруктових соків, особливо промислового виготовлення, та інших солодких напоїв, необов'язково газованих.

У фруктових соках мало вітамінів, немає клітковини і досить багато калорій. Отримуючи калорії в рідкому вигляді, організм не відчуває насичення, тому зазвичай далі йдуть ще якісь продукти. Крім того, вживання великої кількості фруктози пов'язане з розвитком ожиріння і діабету. З напоїв найкраще пропонувати дітям тільки воду і натуральні молочні продукти, зазначили дитячі ендокринологи.

Ще одна категорія продуктів, яку краще виключити з раціону, за словами лікарів, — це готові сніданки. Завдяки рекламі, у багатьох батьків складається думка, ніби вони зроблені з натуральних злаків, містять вітаміни та мінерали.

Насправді в них міститься велика кількість "швидких" калорій і цукру. Крім того, у процесі виробництва злаки обробляються так, що вони втрачають клітковину, вітаміни та мінерали. Тому готові сніданки краще замінити на натуральні каші або мюслі. При цьому важливо, щоб мюслі не містили доданий цукор. У кашу ви можете покласти фрукти, сухофрукти, натуральні цукати, горіхи або насіння.

Також вона розповіла, що якщо дитині хочеться солодкого, то важливо вибирати "правильні солодощі". Наприклад, шоколад, мармелад і пломбір можна віднести до корисних солодощів, за умови, що в харчуванні дитини їх небагато.

"Нерідко батьки дають дитині в школу як перекус продукти, що містять легкі вуглеводи. Наприклад, печиво або сушки. Однак важливо розуміти, що такі перекуси не дають відчуття ситості, не несуть жодної користі та привчають дитину до неправильної харчової поведінки. Краще замінити їх на горіхи, сухофрукти, свіжі фрукти, овочі, бутерброд із зернового хліба зі шматочком сиру чи натурального м'яса, стравами з кисломолочного сиру", — підсумувала лікарка.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *