“Для багатьох результати дослідження стали несподіванкою”: Найбрудніша частина тіла людини, на думку вчених

"Для багатьох результати дослідження стали несподіванкою": Найбрудніша частина тіла людини, на думку вчених - INFBusiness

Всім відомо, наскільки важливо дотримання особистої гігієни для профілактики будь-яких поганих захворювань. А як думаєте, де на вашому тілі найбільше бактерій і мікроорганізмів? Ймовірно, у вас з'явилися деякі здогади щодо таких частин тіла, але, швидше за все, це не те, про що ви зараз подумали, інформує Ukr.Media.

На тілі людини є багато відносно сильно забруднених бактеріями місць. Одні з таких прикладів — це пахви, пах і ступні. Через піт, що рясно виділяється, ці частини тіла швидко забруднюються, а піт, як відомо, одне з кращих середовищ для розмноження бактерій. Але навіть ці місця, які дуже швидко втрачають свіжість, залишаються досить чистими в порівнянні з іншою частиною нашого тіла.

Професор Роб Данн та його команда з Університету Північної Кароліни, вивчивши склад мікробів у пупках 60 добровольців обох статей, заявили, що пупки з різноманітності мікроорганізмів можна порівняти з тропічним лісом.

Причина в тому, що люди рідко ретельно промивають цю область, а там накопичується велика кількість частинок шкіри, що відмерли, бруду, мила і волокон тканини одягу. Так у пупці створюється сприятливе середовище для росту та розмноження мікроорганізмів, особливо якщо у пупка поглиблена форма.

Згідно з результатами дослідження, вченим вдалося нарахувати в пупках добровольців 2368 видів бактерій, 1458 з яких було виявлено вперше (для порівняння, у роті мешкає близько 700 видів). Хоча більшість із цих мікроорганізмів нешкідливі, загроза для розвитку хвороб залишається. Тому дослідники вважають, що важливо постійно стежити за чистотою цієї маленької, але дуже брудної частини тіла.

Щоб запобігти розмноженню мікроорганізмів, корисно час від часу промивати пупок розчином солоної води або протирати ватною паличкою, змоченою медичним спиртом. Загалом, тримайте пупки в чистоті і не хворійте.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *