Вчені оцінили, як відстань перегляду з цифрових пристроїв, як-от смартфони та комп'ютери, впливає на бінокулярний зір. І як далеко потрібно тримати екрани від очей, щоб зберегти їхнє здоров'я, інформує Ukr.Media.
Дослідники припустили, що погляд на цифрові пристрої з невеликої відстані (менше 35 см) порушує механізм фокусування очей, який допомагає створювати чітке зображення на сітківці (акомодація), а також здатність фіксуватися на об'єктах і сприймати їх як поодинокі (вергентність).
Щоб перевірити свою гіпотезу, дослідники набрали 114 учасників віком від 19 до 50 років, середній вік 26±6 років, які надали письмову згоду та з готовністю заповнили спеціальний опитувальник. Загальні бали в цьому опитуванні варіювалися від 0 до 39, де 0 і 39 означали, що в учасника було безсимптомне і сильне симптоматичне захворювання відповідно.
Попередні дослідження показали, що відстань перегляду впливає на бінокулярний зір: зменшення відстані перегляду (менше ніж 60 см) до візуальних дисплеїв призводить до сильнішого стомлення очей. Відповідно до попередніх досліджень, учасники із симптомами в цьому дослідженні показали кореляцію з відстанню перегляду, але не з розміром шрифту, який вони переглядали.
Ґрунтуючись на цих результатах, автори рекомендували офтальмологам просити пацієнтів, які скаржаться на астенопічні симптоми, збільшити відстань перегляду смартфонів і комп'ютерів за межі 62 см, особливо якщо відстань менша за 35 см, а також перевіряти їх на наявність симптомів сухості очей.
Джерело: ukr.media