Як легко виміряти тиск без тонометра

Як легко виміряти тиск без тонометра - INFBusiness

Безперечно, краще за все контролювати артеріальний тиск за допомогою тонометра. Але що робити, якщо приладу з якихось причин не виявилося під рукою?

Ось перевірений спосіб, який з досить високою точністю допоможе визначити, чи ваш тиск підвищений або понижений, інформує Ukr.Media.

Як виміряти АТ без тонометра

Якщо у вас під рукою немає спеціального приладу, то можна досить точно визначити високий чи низький тиск, просто помацавши пульс. Ця процедура займе у вас менше хвилини!

Зручно присядьте і намацайте пульс подушечками пальців. Простіше всього це зробити в області зап'ястя. Потім натисніть на артерію до припинення пульсації: чим більше зусиль вам доведеться докласти для цього, тим вищий тиск!

Як трактувати результати

Побічно судити про рівень артеріального тиску можна по наповнюваності артерії і її "жорсткості":

Якщо у вас під рукою не виявилося тонометра, то цей спосіб допоможе вам зрозуміти, що відбувається з вашим організмом. Тільки не забудьте звернутися до лікаря при першій же можливості!

Ця стаття носить винятково інформаційний характер. Не займайтеся самолікуванням і в будь-якому випадку проконсультуйтеся з кваліфікованим медичним фахівцем перед застосуванням на практиці будь-якої інформації, поданої в статті.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *