Як зрозуміти, що у вас тепловий удар?

Як зрозуміти, що у вас тепловий удар? - INFBusiness

Одна з найбільших небезпек у спеку — отримати тепловий удар. Про те, як зрозуміти, що у вас перегрів, а також що робити, якщо ви зіткнулися зі зневодненням у спеку, розповіли лікарі:

Що являє собою тепловий удар

Тепловий удар завжди пов'язаний із тривалим перегріванням організму. Дуже часто людина може не підозрювати, що починає перегріватись. Внаслідок теплового удару відбувається збій у роботі більшості важливих органів. Якщо ми говоримо про людей похилого віку та дітей, тепловий удар у їхньому випадку дуже часто призводить до смерті, інформує Ukr.Media.

Як зрозуміти, що у вас перегрів

  • Температура тіла вища за 41 градус.
  • Прискорене серцебиття.
  • Головний біль.
  • Почервоніння шкіри.
  • Слабкість.

Що робити у разі теплового удару?

По-перше, лікарі рекомендують переміститися у прохолодне місце. Далі важливо охолоджуватися і, залежно від тяжкості перегріву, чекати на допомогу фахівців. Якщо ситуація дозволяє обійтися без втручання лікарів, варто продовжувати охолоджуватися в приміщенні і пити якомога більше рідини, але тільки без цукрів. При тепловому ударі добре працює мінеральна вода, але можна обійтися і простою чистою водою. Особливу увагу варто приділити людям із хронічними захворюваннями — у цьому випадку при перегріві обов'язково зверніться до лікаря.

Що не можна робити при тепловому ударі?

  • Жодного алкоголю.
  • Не переохолоджуйтесь.
  • Відмовтеся від фізичної активності.
  • Не носіть обтягуючі речі із синтетики.

Як проявляється зневоднення?

Ще один неприємний момент перегріву — зневоднення. Лікарі рекомендують не ігнорувати такі симптоми: сухість у роті, сухість шкіри, сильна спрага, знижене слиновиділення.

Як впоратися зі зневодненням?

Зневоднення легкого ступеня можна усунути поповненням рідини та виключенням продуктів, які не порушують водний баланс. Якщо зневоднення починає прогресувати і ви відчуваєте сильну слабкість, негайно звертайтеся до лікаря. Як правило, у стаціонарі рідину в організмі заповнюють сольовими розчинами, вітамінами та білковими препаратами, все це, природно, вводиться за допомогою крапельниць.

Стаття призначена лише для ознайомлювальних та освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть виникнути у вас про стан здоров'я.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *