Лікарі розповіли, чому з’являється біль у пахвах, і як йому запобігти

Лікарі розповіли, чому з'являється біль у пахвах, і як йому запобігти - INFBusiness

Біль у пахвах виникає не так часто, тому може налякати. Пахви — дуже чутливі, біль у цій зоні завжди має причини. Хірурги розповіли, чому можуть захворіти пахви і що з цим робити, інформує Ukr.Media.

Пахвова область — дуже чутлива зона. На тонкій ніжній шкірі розташовані потові залози, під нею — лімфатичні вузли, артерія і вена, кілька нервів плечового сплетення, м'язи. Будь-яке пошкодження, запалення відразу ж призводять до больових відчуттів. У більшості випадків болі в пахвах безпечні в довгостроковій перспективі, проте в деяких випадках можуть бути тривожним сигналом організму.

Біль буває одностороннім і двостороннім. Він може бути викликаний процесом, що виник в області пахвової западини, а може бути і наслідком хвороби іншої частини тіла або органу.

Чому болять пахви

Контактний дерматит

Багато антиперспірантів, гелів для душу, пральних порошків містять подразнюючі речовини. При зіткненні з чутливою шкірою вони можуть викликати контактний дерматит, тобто місцеве подразнення При цьому з'являються пухирі, шкіра стає червоною.

М'язове перенапруження і удари

Інтенсивні заняття спортом, підняття важких предметів або тривалий тиск (наприклад, під час використання милиць) можуть викликати біль у пахвах. Як і травми та переломи в області верхнього плечового пояса.

Вірусні та бактеріальні інфекції

Болем супроводжується збільшення пахвових лімфатичних вузлів. Лімфовузли збільшуються через ГРВІ, стрептококову ангіну, інфекції верхніх дихальних шляхів, мононуклеоз, вітрянку, захворювання порожнини рота, вуха, інфекції в молочних залозах. Лімфатичні вузли розташовані по всьому організму, тому можуть збільшитися не лише в пахвах, але ще й на шиї, під щелепою, у ключицях, під колінами, в паху.

Місцеві інфекції

Якщо не дотримуватися правил гігієни, потові залози і волосяні фолікули запалюються. Іноді подібні випадки вимагають хірургічного втручання.

Онкологічні захворювання

Пахвові зони можуть хворіти при лімфомах (пухлинах, які вражають лімфатичну систему) або метастазах раку грудей, легенів та інших прилеглих органів. Онкологічні захворювання успішніше лікуються на початкових стадіях, тому не можна відкладати візит до лікаря.

Коли потрібно звернутися за медичною допомогою

Проконсультуватися з фахівцем необхідно в цих випадках:

 • біль сильний і заважає звичайному життю;
 • ви схудли без видимих причин;
 • у вас німіють руки, вам складно ковтати і дихати;
 • лімфатичні вузли збільшені більше тижня, чи збільшені в різних частинах тіла (наприклад, не лише в пахвовій западині, але ще і в паху, на шиї);
 • у вас лихоманка, ви сильно потієте вночі;
 • у вас паморочиться голова, дихання нерівне.

Іноді хочеться випити болезаспокійливий препарат, щоб продовжувати вести звичний спосіб життя, але таблетка тільки знімає симптоми. Необхідно проконсультуватися з лікарем, який поставить діагноз і призначить лікування.

Як запобігти болю під пахвами

 • не користуйтеся антиперспірантами і дезодорантами з алюмінієм і цинком, вони забивають пори;
 • регулярно приймайте душ. Будьте обережні з голінням, щоб не травмувати чутливу шкіру;
 • носіть тільки чистий одяг і вчасно періть футболки, особливо влітку;
 • обмацуйте пахви на предмет ущільнень або хворобливих відчуттів. Так ви зможете вчасно виявити проблему і звернутися до фахівця;
 • перед тренуванням робіть розминку. Почніть з неамплітудних розмахувань руками, розігрійте плечі, ліктьові суглоби. Особливо важливо розминати плечовий пояс перед підтягуваннями, заняттями на скеледромі та іншими активностями, які передбачають витягування м'язів;
 • регулярно проходьте чекапи і стежте за здоров'ям. Це простіше і дешевше, ніж потім лікувати запущене захворювання.

Що в підсумку

Біль у пахвах не слід лікувати самостійно або думати, що він пройде сам. Якщо біль довго не зникає і супроводжується іншими неприємними симптомами, зверніться за допомогою до лікаря.

Для профілактики болю в пахвах намагайтеся уникати розтягування, кожен день приймайте душ, Міняйте одяг і стежте за загальним станом здоров'я.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *