Вчені констатують, що під час сну люди вдихають більше летких органічних сполук із-за поганої вентиляції в спальні та безпосередній близькості носа і рота до матраца, який і є джерелом цих речовин, інформує Ukr.Media.
Журнал ACS опублікував звіт про дослідження вчених з Ізраїльського технологічного університету, які виявили, що матраци можуть виділяти газоподібні сполуки, відносно безпечні для здоров'я дорослих людей, але небезпечні для дітей.
За словами фахівців, безліч предметів домашнього вжитку виділяють леткі органічні речовини (ЛОР), для науки це не відкриття. Дослідники перевіряли, які з'єднання можуть виділяти поліуретанові матраци, до яких під час сну дуже близько розташоване обличчя людини.
Вчені помістили шматки поліуретанових матраців в спеціальні камери та з допомогою технології газової хроматографії/мас-спектрометрії проаналізували концентрацію вихідних від них сполук ЛОР. Вони виявили, що вісім матраців, призначених для сну дорослих людей, виділяли приблизно однакову кількість летких органічних сполук, а матрац для новонароджених виділяв ще й субстанції з вогнезахисного складу. При підвищенні температури середовища кількість летких органічних сполук, джерелами яких були матраци, відразу збільшувалася.
«Оцінивши дози цих речовин, ми виявили, що більшість з них не приводили до підвищення ризику раку і неонкологічних захворювань у дорослих. Однак вдихання деяких сполук, наприклад, ацетальдегіду, формальдегіду і бензолу, може бути небезпечним для немовлят та дітей молодшого віку», — розповіли автори проекту.
Одночасно вчені відзначають, що хоча більшість летючих органічних сполук нешкідливі, вони мають властивість поступово збільшуватися в будинку із-за поганої вентиляції. При цьому виникає ризик того, що дані речовини почнуть окислюватися до більш шкідливих сполук, що становлять собою реальну загрозу для людського здоров'я.
Джерело: ukr.media