Ранні сніданки та вечері знижують ризик розвитку інфарктів та інсультів. Таких висновків дійшли співробітники організації IRAE, автори дослідження NutriNet-Sante, інформує Ukr.Media.
Вчені проаналізували дані понад 100 тисяч учасників (переважно жінок), щоб знайти зв'язок між харчовими звичками і серцево-судинними захворюваннями. Для більшої точності було враховано вік, стать, спосіб життя і цикли сну випробовуваних.
Виявилося, що перший прийом їжі в пізніший час підвищує ризик проблем із серцем і судинами. При цьому кожна година затримки збільшує ризик на 6%. Для порівняння, той, хто снідає о 9 ранку, більше схильний до серцево-судинних захворювань, ніж той, хто їсть о 8 ранку і раніше.
Те ж саме відбувається з вечерею. Пізній прийом їжі — після 21:00 — на 28% асоційований із ризиком цереброваскулярних захворювань, наприклад, інсульту.
Таким чином, триваліша тривалість нічного голодування (період між останнім прийомом їжі протягом дня і першим прийомом їжі наступного дня) дає змогу підтримувати здоров'я серця і судин. Однак учені планують перевірити ці результати в нових випробуваннях.
Джерело: ukr.media