П’ять ознак здорового серця: переконайтеся, що воно працює як мотор

П'ять ознак здорового серця: переконайтеся, що воно працює як мотор - INFBusiness

Лікарі-кардіологи назвали ознаки, що свідчать про здоров'я серцево-судинної системи, інформує Ukr.Media.

Так, перша з ознак — це відсутність хропіння і хороший сон. Сильне хропіння вночі, за словами медиків, може бути зумовлене синдромом обструктивного апное сну, який, зі свого боку, може призвести до більш високого ризику підвищеного артеріального тиску і порушень серцевого ритму.

Нестача сну або поганий сон можуть бути ознаками нездорового серця й іноді призводять до серйозних серцевих захворювань, якщо вчасно не вжити заходів. За даними Американської кардіологічної асоціації, ваші шанси на погане серцево-судинне здоров'я збільшуються на 25%, якщо ви спите менше шести годин на день. У разі синдрому обструктивного апное сну у вас на 200% вищий ризик розвитку проблем із серцем порівняно з тими, у кого відсутня ця патологія, попередили фахівці.

Друга ознака, яку назвали кардіологи, — швидке відновлення серцевого ритму після навантажень. Вони зазначили, що у більшості дорослих людей нормальна частота серцевих скорочень у стані спокою становить від 60 до 100 ударів на хвилину. Найпростіший спосіб дізнатися, як швидко б'ється серце, — помацати пульс.

Також, за їх словами, однією з ознак, що свідчить про здоров'я серцево-судинної системи, є нормальний артеріальний тиск.

Для здорового серця характерний артеріальний тиск, нижчий за 120/80 мм рт. ст. Якщо ваш систолічний тиск становить 140 і вище або ваш діастолічний тиск сягає 90 і вище, то він вважається підвищеним. Постійно контролюйте свій кров'яний тиск, якщо він дуже часто буває вищим за норму, вам слід звернутися до лікаря для більш детального обстеження.

Також лікарі розповіли, що один із найпростіших способів дізнатися про здоров'я серця, — це визначити рівень енергії протягом дня.

Якщо ви часто відчуваєте втому або стомлюєтеся під час незначних фізичних навантажень, наприклад, прогулянка в сквері, похід по магазинах або підйом по сходах на 1-2 поверхи, то ваше серце ледве перекачує достатню кількість крові, щоб задовольнити всі потреби вашого тіла. З іншого боку, якщо ви піднімаєтеся на чотири сходових прольоти (приблизно 60 сходинок) за одну хвилину і менше, то ви і ваше серце перебуваєте в хорошій фізичній формі, — пояснили кардіологи.

Ще один показник здоров'я серцево-судинної системи — це рівень холестерину, який має бути в межах норми. Високий рівень певного холестерину може бути зумовлений генетичною схильністю або бути результатом нездорового способу життя. Зокрема, споживанням занадто великої кількості насичених жирів.

Для дорослих (18 років і старше) рівень загального холестерину нижче 5,0 ммоль/л вважається нормою. Здоровий рівень "поганого" холестерину має бути нижчим за 3,5 ммоль/л, а рівень "хорошого" — вищим за 1,2 ммоль/л у чоловіків і вищим за 1,0 ммоль/л у жінок. Немає жодного способу дізнатися ваш рівень холестерину, окрім як здати аналіз крові, підсумували кардіологи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *