За якими ознаками можна зрозуміти, що у вас підвищений холестерин

За якими ознаками можна зрозуміти, що у вас підвищений холестерин - INFBusiness

Підвищений холестерин "не болить" і до певного часу ніяк не проявляє себе. Дізнаються про нього або випадково (під час обстеження з приводу іншого захворювання), або після серцевого нападу, інфаркту чи інсульту. На жаль, серцеві та судинні катастрофи нерідко стають першою ознакою цього стану, інформує Ukr.Media.

Мало хто знає, що на підвищення рівня холестерину вказують малопомітні зовнішні ознаки. За даними британського Національного інституту серця, легенів і крові, однією з ознак можуть слугувати так звані ксантелазми — безболісні жирові утворення навколо очей, зокрема на повіках. У разі порушення жирового обміну і генетичної схильності подібні утворення — ксантоми — з'являються і в інших місцях: на руках, ногах, ахілловому сухожиллі.

Видалити й забути?

Такі жироподібні жовтуваті плями пацієнти вважають косметичним недоліком. Щоб видалити їх, пацієнти звертаються до косметологів, які за лічені хвилини вирішують проблему за допомогою рідкого азоту, лазера або електрокоагуляції.

Однак проблему з високим холестерином це не вирішує.

Поширені ліпідні плями на стінках судин утворюються ще в молодому віці. До 45 років невеликі бляшки (зі звуженням до 40% просвіту судини) є вже у 50% чоловіків, до 55 років — у 50% жінок. У зрілому віці вони вже є майже у всіх.

Обстеження, яке допомагає розв'язати всі питання, включає в себе біохімічний аналіз крові для визначення рівня холестерину і розгорнутий ліпідний профіль.

Це ви з'їли що-небудь

Прийнято вважати, що у високому рівні холестерину винувате неправильне харчування, зокрема, продукти з високим вмістом жирів тваринного походження. Насправді рівень холестерину залежить не тільки від харчування, а й від віку, статі, способу життя і навіть від спадковості. Генетичні поломки можуть призвести до того, що гіперхолестеринемія (коли рівень "поганого" холестерину ЛНЩ у крові становить 15-20 ммоль/л) виявляється ще в дитинстві, у 2-3 річних малюків.

Якщо рівень поганого холестерину в крові значно вищий за норму, вирішити проблему винятково за допомогою правильного харчування неможливо. За допомогою раціону можна домогтися зниження на 10-15%, що в разі аномально високого рівня холестерину навряд чи допоможе.

Золотий стандарт лікування — призначення статинів та інгібіторів PCSK9 (препаратів, які знижують його рівень). Таку терапію доведеться приймати довічно, і тільки прихильність правильному лікуванню може вберегти людину від проблем.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *