Яку музику варто слухати під час навчання: дослідження

Яку музику варто слухати під час навчання: дослідження - INFBusiness

Музика може мотивувати, покращувати настрій і сприяти розслабленню. Вона навіть може допомогти зосередитися, справлятися з болем і втомою. Але різні типи музики мають різні ефекти: якась стимулює пам’ять, а якась відволікає. Зібрали для вас дослідження, що розкривають секрети впливу музики на здатність вчитися.

Як музика допомагає вчитися?

Багато людей вважають, що музика допомагає їм зосередитися під час навчання та роботи. Іншим важко зосередитися при будь-якому фоновому шумі. Музика має багато переваг, але однозначно сказати, що прослуховування будь-яких пісень допоможе всім навчатися ефективно, не можна.

Звісно, було б чудово, якби музика допомагала розв’язати задачу або запам’ятати правило. Та здебільшого цей вплив опосередкований. Але ці переваги все одно можуть мати велике значення для процесу навчання.

Музика зменшує стрес і покращує настрій

Музика не просто мотивує вас. Вона також може допомогти зменшити стрес і сприяти більш позитивному мисленню.

У дослідженні 2013 року 60 жінок пройшли психологічний стрес-тест, слухаючи музику для розслаблення або не слухаючи жодного звуку. Результати показали, що прослуховування музики для розслаблення впливає на те, як люди реагують на стрес психологічно і фізично — з боку гормональної реакції.

А у дослідженні 2021 року пацієнти відділення інтенсивної терапії зазначили, що відчувають менше болю і тривоги після 30-хвилинного прослуховування музики, ніж до цього.

Гарний настрій загалом покращує результати навчання. Адже ви, швидше за все, досягнете більшого успіху в засвоєнні нового матеріалу, коли почуватиметеся добре. Саме навчання може викликати стрес, особливо коли ви не до кінця розумієте матеріал. Якщо почуваєтеся пригніченими або засмученими, увімкніть музику, що допоможе вам розслабитися і працювати ефективніше.

Яку музику варто слухати під час навчання: дослідження - INFBusiness

Музика може мотивувати

Якщо ви коли-небудь довго виконували якесь завдання, то ваші сили та бажання вчитися могли закінчитися задовго до того, як ви це завдання завершили. Щоб себе мотивувати, ви могли пообіцяти собі нагороду за гарну роботу. Наприклад, щось смачненьке.

Дослідження 2019 року показує, що музика може активувати ті ж самі центри винагороди у мозку, що й інші речі, які вам подобаються. Винагороджуючи себе улюбленою музикою, ви можете забезпечити мотивацію, необхідну для навчання.

Якщо ви не слухаєте музику під час навчання, а вмикаєте улюблені пісні лише під час перерв, то це також може мотивувати вас старанніше вчитися.

Музика може покращити концентрацію уваги

Згідно з дослідженням 2007 року, музика, зокрема, класична, може допомогти мозку легше засвоювати та інтерпретувати нову інформацію.

Наш мозок обробляє велику кількість інформації, яку він отримує з навколишнього світу, розділяючи її на менші сегменти. І дослідники знайшли докази того, що музика може впливати на мозок таким чином, що навчає його звертати більше уваги на події та робити прогнози щодо того, що може статися.

Отже, якщо вам важко засвоювати новий матеріал, прослуховування музики може полегшити процес розділення його на маленькі шматки. А вміння робити прогнози допоможе розвинути навичку аргументувати свої відповіді на основі інформації, якою ви володієте.

Яку музику варто слухати під час навчання: дослідження - INFBusiness

Інші дослідження також відзначають музику як можливий метод покращення концентрації уваги.

У дослідженні 2011 року, в якому взяли участь хлопчики з діагнозом РДУГ, фонова музика відволікала деяких учасників, але, як виявилося, сприяла кращій успішності в класі для інших.

Музика допоможе запам’ятати нову інформацію

Згідно з дослідженням 2014 року, прослуховування класичної музики допомагає літнім людям краще виконувати завдання на запам’ятовування та обробку інформації.

Ці дані свідчать про те, що певні види музики можуть сприяти покращенню здатності до запам’ятовування та інших когнітивних функцій.

Музика допомагає стимулювати мозок, подібно до того, як фізичні вправи допомагають стимулювати тіло. Чим більше ви тренуєте м’язи, тим сильнішими вони стають, а когнітивне тренування мозку може зміцнити його таким самим чином.

Як прослуховування музики може зашкодити навчанню?

Коли вам сумно або ви відчуваєте стрес, відволікання на улюблені мелодії може допомогти підняти настрій. Але відволікання — це не те, чого ви шукаєте, коли потрібно зануритися в навчання.

Якщо ви намагаєтеся запам’ятати визначення або розв’язати складне математичне рівняння, певні види музики можуть просто перервати ваші думки та перешкодити навчанню.

Музика може негативно впливати на робочу пам’ять

Робоча пам’ять — це інформація, яку ви використовуєте для розв’язання проблем, навчання та інших когнітивних завдань.

Ви використовуєте робочу пам’ять, коли намагаєтеся запам’ятати:

  • пункти у списку;
  • кроки для розв’язання математичної задачі;
  • послідовність подій;

Більшість людей можуть працювати з кількома фрагментами інформації одночасно. Високий обсяг оперативної пам’яті означає, що ви можете обробляти більше матеріалу.

Однак дослідження показують, що прослуховування музики може зменшити обсяг робочої пам’яті.

Якщо вам і так важко працювати з кількома шматками інформації, прослуховування музики може зробити цей процес ще складнішим.

Музика може погіршити розуміння матеріалу

Певні типи музики — пісні з текстом та інструментальна музика, що звучить швидко і голосно — можуть ускладнити розуміння і засвоєння матеріалу.

Також не варто під час навчання слухати експериментальну музику, що різко змінюється або не має фіксованого ритму. Цей ефект неочікуваності може відволікати ваш мозок і заважати зосередитися на роботі. Не варто також слухати пісні, що викликають у вас сильні почуття. Музика, яку ви або дуже любите, або ненавидите, може вплинути на вашу здатність концентруватися.

Яку музику варто слухати під час навчання: дослідження - INFBusiness

Яку музику варто слухати під час навчання: дослідження - INFBusiness

Замість висновку

Якщо вам не заважає музика під час розумової роботи, то для підвищення ефективності навчання науковці радять вмикати м’яку класичну музику з повільним темпом, яка звучить фоново.

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *