Як повернути дітям жагу до навчання наприкінці року? Маємо ідею: влаштуйте віртуальну мандрівку! Лариса Романишин, фіналістка Global Teacher Prize Ukraine 2024, переможниця в номінації «Учитель хімії» вважає: інтеграція природничих дисциплін у ваші уроки може стати чудовим способом компенсувати освітні втрати та пробудити в дітей цікавість до навколишнього світу. Зіркова вчителька дає кілька прикладів та ідей, як це можна зробити.
Лариса Романишин,
фіналістка Global Teacher Prize Ukraine 2024, переможниця в номінації «Учитель хімії»
Лариса Романишин із села Крушельниця на Львівщині викладає хімію, фізику та біологію понад 25 років. Має диплом інженера-хіміка, але з юності відчувала хист до педагогіки. Минулого року її учні запустили мінілабораторію на Міжнародну космічну станцію з центру NASA, а сама вона отримала перемогу в номінації «Учитель хімії» від премії для видатних учителів Global Teacher Prize Ukraine.
Подати заявку на Global Teacher Prize Ukraine може кожен учитель до 1 липня на сайті Global Teacher Prize Ukraine за посиланням 2025.globalteacherprize.org.ua. Головний переможець отримає винагороду в 1 мільйон гривень на здійснення власного освітнього проєкту, а партнери премії відзначать педагогів у кількох номінаціях, як от «Учитель STEM», «Учитель Математики», «Вибір українців» та «Вибір Серцем».
Подати заявку на Global Teacher Prize Ukraine
Інтегровані курси — це мій найдієвіший метод надолуження освітніх втрат, адже дозволяють розглянути явища та процеси з різних наукових перспектив. Такий підхід дає можливість поєднати знання з різних предметів в одну цілісну картину, як у калейдоскопі. У результаті — одночасне розуміння понять та явищ у географії, біології, фізиці та хімії допомагає пояснити багато природних процесів, з якими ми щоденно маємо справу у побуті, технологіях та медицині. Інтеграція сприяє кращому опануванню природничих дисциплін, допомагає учням зрозуміти, як наукові знання застосовуються у повсякденному житті та як можна використати здобуті знання. Діти отримують цілісне розуміння природничих наук.
Як зробити інтегрований урок цікавим та захопливим для учнів? Ось кілька онлайн-ресурсів для створення навчального інтерактивного контенту з різних дисциплін, які можна поєднувати, конструюючи інтегрований урок.
Фізика: відкриття через
віртуальні експерименти
Віртуальні лабораторії
Використовуйте онлайн-ресурси
phet
Simpop
або golabz для проведення віртуальних експериментів. Діти можуть досліджувати закони фізики через інтерактивні симуляції, не виходячи з дому. Наприклад, можуть вивчати електромагнітні хвилі, поведінку світла або проводити експерименти з гравітацією.
golabz
Надихайте своїх учнів як учених
Досліджуйте наукові явища реального світу разом з mosamack. Розгадуйте з учнями таємниці, побудовані навколо наукових концепцій.
mosamack
Природознавство: вивчення природи через екран
Віртуальні екскурсії
Використовуйте 360-градусні відео та віртуальні тури природними парками і заповідниками. Такі платформи, як National Geographic VR, дозволяють дітям досліджувати екосистеми та біорізноманіття у віртуальному форматі. Учні можуть відвідувати національні парки США, савани Африки або коралові рифи Тихого океану.
Біологія: дослідження живих організмів віртуально
Медіатеки та 3D-сцени
Разом з Mozaik Education урізноманітнюйте інструментарій шкільних уроків за рахунок численних ілюстраційних, анімаційних і творчих презентаційних можливостей. Видовищні інтерактивні елементи і вбудовані додатки, призначені для розвитку навичок, проведення дослідів та ілюстрування, пробуджують зацікавленість учнів і допомагають легшому засвоєнню навчального матеріалу.
Mozaik Education
Досліджуйте явища у STEM-лабораторії МАНЛаб.
МАНЛаб
Хімія: відкриття через віртуальні лабораторії
Онлайн-симуляції
Використовуйте онлайн-інструменти, такі як Chemcollective.org, для проведення віртуальних хімічних експериментів. Учні можуть досліджувати реакції різних хімічних сполук, вивчати періодичну систему елементів (Ptable.com) та експериментувати з різними реакціями. Це дозволяє безпечно і цікаво навчатися хімії у віртуальному середовищі.
chemcollective.org
ptable.com
Відеоуроки та демонстрації
Організуйте перегляд відеоуроків та демонстрацій хімічних експериментів. Використовуйте платформи, такі як YouTube та Khan Akademy, де є багато якісних відео з поясненнями та візуалізаціями хімічних процесів. Учні можуть бачити реакції в дії та обговорювати результати з вами.
Khan Akademy
Інтерактивні інструменти та ресурси
Для ефективної організації навчання можна використовувати навчальну платформу Teemea — вона зручна та має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Або такі як Edmodo чи Google Classroom, щоб завантажувати матеріали. Це дозволить створити структурований навчальний процес та забезпечити зворотний зв’язок. Скористайтеся корисними посиланнями на освітні канали для урізноманітнення навчального матеріалу цікавими фактами. А за допомогою інтерактивних ресурсів зможете швидко, продуктивно і в ігровій формі закріпити знання та підбити підсумки уроку.
- Науково-популярні та освітні відео на різні наукові теми з фізики, астрономії, біології, географії та математики на каналі «Цікава наука».
- Пізнавальний канал про все на світі: https://www.youtube.com/@user-jk8ww2ps6q.
- Заходьте разом з учнями в лабораторію Шаленого Професора! І разом досліджуйте, експериментуйте, шукайте, вивчайте! Приєднуйтеся до захопливих дослідів кумедного вченого і спробуйте себе в ролі великого експериментатора на каналі https://www.youtube.com/@ClaraStudiotv.
- CASES — це соцмережа креативних та ІТ-індустрій і освітня платформа, створена в Україні.
- Дивіться історичні наукпопшоу WAS: https://www.youtube.com/@WAS_UA.
- Тут ви знайдете відповіді на основні питання про те, як працює інтернет, та багато іншої інформації: https://www.youtube.com/@HOSTiQ_ua та https://www.youtube.com/@dubstudioua.
- Весела наука разом з каналом LearningUa — це чудова можливість легко повторити чарівні досліди вдома і дізнатися багато нового та цікавого!
- «ТУТ ЦІКАВО» https://www.youtube.com/@natali_f87 та https://www.youtube.com/@kozaktv3577, а ще https://www.youtube.com/@interestingfactsukraine — це канали цікавих фактів про все на світі.
- «Географія онлайн» — канал для тих, хто любить географію, хоче дослідити світ, знати більше про країни та природу Землі.
- «Цікавий світ» — тут ви зможете знайти безліч цікавих навчально-пізнавальних відео, а також дізнатися багато цікавих фактів про материки та океани, яка їхня природа, що там росте та які тварини там мешкають.
- Використовуйте карти та візуалізації, щоб зрозуміти історичні події та їхній контекст, розкрити маловідомі факти та цікаві історичні аспекти відкриття материків разом із каналом «Історія на карті».
- «Дика природа» — це канал для дітей та дорослих, які люблять природу і бажають дізнатися більше про екосистеми нашої планети.
- Wordwall — вікторини, вправи на порівняння, ігри та багато іншого.
- Kahoot! — ігрова освітня платформа, яка дозволяє створювати ігри-вікторини, опитування та обговорення.
- LearningApps.org — інтерактивні та мультимедійні навчальні блоки.
- Vseosvita.ua — бібліотека вебквестів.
- Mentimeter.com — інтерактивний інструмент для створення презентацій, який дозволяє включати опитування, вікторини та хмари слів у реальному часі.
- Генератор «Кросворд» — створення кросвордів.
- Складання віртуального пазла, пов’язаного зі змістом уроку: https://www.jigsawplanet.com.
Таким чином, інтеграція природничих дисциплін у віртуальну навчальну програму може бути захопливою та корисною для учнів. Вона не тільки допоможе компенсувати освітні втрати, а й розвине в дітей інтерес до науки і досліджень. Головне — підійти до цього творчо та інтерактивно, залучаючи учнів до активної участі в навчальному процесі.
Премію для видатних учителів Global Teacher Prize Ukraine організує Освіторія за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства цифрової трансформації України, Дія.Освіта, Мрія, ІТ-компанії Soft Serve, фонду Tokarev foundation, KSE Foundation, Talents for Ukraine, EdPro, Grade Education center, Accord Group та Фонду освітніх ініціатив. Група 1+1 media виступає генеральним медіапартнером, а платформа кіно і телебачення Київстар ТБ та Суспільне Мовлення забезпечують інформаційну підтримку.
Поділитися цією статтею
Источник: www.osvitoria.media