Зображення: Storyset
Ми вже склали для вас календар оновлених державних та національних свят України. А як щодо крутих незвичних ідей для святкувань у школі? Костюмована вечірка в стилі героїв улюблених творів на День книги або справжній благодійний шкільний ярмарок на День математики! Ми зібрали 7 міжнародних свят та приклади святкувань у школі. Ми впевнені, це додасть драйву у ваш навчальний рік.
via GIPHY
День дитини
Відзначаємо 20 листопада. Це свято запровадили для привернення уваги до рівня добробуту дітей у всьому світі.
У школах Бразилії в цей день проводять спортивні ігри, концерти й театральні вистави, у яких діти можуть взяти участь.
Бразильські школи також влаштовують благодійні акції та ярмарки. Усі охочі можуть пожертвувати кошти або принести речі для дітей із малозабезпечених сімей.
Також учителі влаштовують уроки або дискусійні клуби, на яких розповідають про права дітей у Бразилії та інших країнах.
В Австралії для аналогічних обговорень до шкіл запрошують правозахисників чи соціальних працівників. Вони розповідають дітям про їхні права та обов’язки.
via GIPHY
День рідної мови
Відзначаємо 21 лютого. Не плутайте з Днем української писемності та мови, який віднині святкуємо 27 жовтня. День рідної мови — це про підтримку мовного та культурного різноманіття. У країнах, де є регіональні мови, приділяють особливу увагу їхній історії та особливостям.
Цей день особливо важливий для націй, мова яких зазнавала утисків. Такими є країни, що вийшли з радянського союзу та відновили незалежність. Наприклад, в Естонії, Литві та Латвії цього дня школи проводять різноманітні заходи, що показують важливість збереження та розвитку національних мов.
До Дня рідної мови учні готують проєкти про історію своєї мови та відомих особистостей, які зробили значний внесок в її розвиток.
У школах, де навчаються учні різних національностей, влаштовують презентації рідної мови. На них діти представляють свою мову та культуру.
via GIPHY
День науки
Відзначаємо 28 лютого. У цей день педагоги та дослідники популяризують науку та її внесок у розвиток суспільства. У школах це важлива подія, що допомагає розкривати науковий потенціал учнів.
В американських школах у цей день влаштовують наукові ярмарки. На них діти презентують свої дослідницькі проєкти та експерименти. Також до шкіл запрошують спеціальних гостей — науковців чи інженерів. Вони проводять для дітей лекції та майстер-класи.
В Індії учні шкіл ставлять п’єси на наукову тематику. Вони допомагають розповісти про наукові концепції в цікавій та доступній формі. Також діти влаштовують експерименти на подвір’ях шкіл та спостерігають різні фізичні та хімічні явища.
via GIPHY
День математики
Відзначаємо 14 березня. Цього дня традиційно вчителі, студенти, бібліотеки та навчальні заклади обговорюють останні математичні відкриття та беруть участь в онлайн-олімпіадах.
Школи різних країн у День математики заохочують учнів відійти від стандартного вивчення предмета, а натомість взяти участь у математичних іграх та конкурсах.
В американських школах вчителі залучають учнів до математики в реальному житті. Діти через різноманітні вправи дізнаються, наскільки знання предмета є важливим у сучасному світі. Наприклад, у спорті, фінансах, іграх, покупках. Вчителі дають дітям завдання, в яких вони складають графіки чи діаграми на основі сортування свого одягу, сімейного купування продуктів, планування свята чи шкільної події.
У Великій Британії учнів залучають до шкільних справ у День математики. Це можуть бути проєкти з планування екскурсій або створення розкладу гуртків. Діти об’єднуються в групи та виконують необхідні розрахунки, пропонуючи ідеї для ефективного використання бюджету чи оптимізації графіка.
via GIPHY
День поезії
Відзначаємо 21 березня. Це свято запровадили, щоб привернути увагу до поезії як джерела відповідей на важливі життєві питання. Символом свята є крилатий кінь Пегас.
У Франції в цей день влаштовують поетичні конкурси. На них учні можуть не лише декламувати улюблені вірші, а й пропонувати власний переклад поезій іноземних авторів. Також діти влаштовують «літературні кафе», де в затишному колі читають та обговорюють власну поезію.
У Японії в День поезії замість звичайних літературних читань відбуваються хоку-турніри. На них діти представляють власні твори в класичній японській формі поезії.
У Чилі школярі влаштовують виставки колажів на тему поезії, де можуть бути представлені вірші, а також фотографії або мистецькі роботи, що ілюструють поезію.
via GIPHY
День Землі
Відзначаємо 22 квітня. Цей день важливий для підвищення обізнаності про довкілля, його охорону та розвиток. Для шкіл це можливість нагадати учням про важливість збереження нашої планети та допомогти їм зрозуміти, яку роль вони можуть відігравати в цьому.
У Канаді в День Землі учні разом з учителями висаджують дерева на шкільному подвір’ї чи в місцевому парку. Педагоги також влаштовують майстер-класи з рециклінгу: учні вчаться переробляти старі предмети, створюючи щось нове.
В Індії школярі влаштовують у цей день походи чистоти. Разом з учителями вони вирушають на прибирання місцевих територій.
У Новій Зеландії на День Землі школи організовують екскурсії на природу, де учні досліджують місцеві рослини та тварин. Також школи проводять воркшопи з екологічного садівництва. На них учні вчаться вирощувати овочі та фрукти без використання хімікатів.
via GIPHY
День книги
Відзначаємо 23 квітня. У цей день школи, бібліотеки та книгарні проводять заходи, щоб популяризувати читання і книговидання.
У Великій Британії цей день відзначають досить яскраво. Школи влаштовують костюмований день, коли діти переодягаються в персонажів улюблених книг. І потім разом із педагогами беруть участь у розвагах: наприклад, пригощаються тістечками-мадленками з роману Пруста або виготовляють чарівні палички Гаррі Поттера з їстівної соломки. Також школи проводять книжковий парад, де учні всіх класів демонструють свої книги. І можуть дізнатися, хто поділяє пристрасть до їхньої улюбленої.
Деякі школи запроваджують цілий тиждень, присвячений книгам. Окрім розваг, дітям розповідають про силу читання і заохочують їх стати читачами на все життя. А ще учні обмінюються книгами, відкриваючи для себе нові цікаві історії.
В ОАЕ святкування тривають довше: книгам присвячують увесь місяць. Школи влаштовують конкурси на найкращу книгу. Діти презентують незвичайні книги, які вони прочитали, та вибирають найкращу. Це допомагає заохотити учнів до читання та знайти саме ту літературу, яка буде їм до душі.
Ще один цікавий конкурс — «Навколосвітнє читання». За кожні 10 хвилин читання учні набирають читацькі милі. А потім вони можуть дізнатися, як далеко по світу їх занесло читання, перевіривши відстань на карті.
Поділитися цією статтею
Источник: www.osvitoria.media