
У Гданську презентували «Українську книжкову поличку» Фото 25.06.2026 09:37 Укрінформ У польському місті Гданськ, на базі Європейського центру Солідарності, відбулося урочисте відкриття «Української книжкової полички».
На заході були присутні, зокрема, віцепрем’єр-міністерка – очільниця Міністерства культури України Тетяна Бережна, перший заступник міністра культури Іван Вербицький та заступниця міністра Анастасія Бондар, про що інформує кореспондент Укрінформу.

У Гданську відкрили «Українську книжкову поличку» /
«Для нас публікація книг — це потужний інструмент, який дозволяє розповідати про себе, нашу історію, про те, за що ми відстоюємо свої права», — зазначила Бережна.
Вона нагадала, що ініціатором створення «Українських книжкових поличок» по всьому світу є перша леді Олена Зеленська.
На думку Бережної, поява таких книжкових куточків має «значний вплив» на людей, які матимуть нагоду з ними ознайомитися.
Віцепрем’єр-міністерка повідомила, що на даний момент функціонує близько 380 «книжкових полиць» у більш ніж 70 країнах світу.
Як раніше повідомляв Укрінформ, 23 червня посол України в Угорщині, професор Федір Шандор, разом із мером міста Айка, Бейло Шварцом, урочисто відкрили «Українську книжкову поличку» у місцевій бібліотеці.
Фото: Юрій Банахевич/Укрінформ
Більше наших фото можна придбати тут
Книги Польща Бережна Мінкульт
