11 січня 2024 – церковне свято, прикмети та заборони дня

11 січня 2024 - церковне свято, прикмети та заборони дня - INFBusiness

11 січня в православному календарі – день пам’яті преподобного Феодосія Великого. 11 січня в Україні і світі святкують Міжнародний день “Дякую”, Всесвітній день скетчноутингу, Міжнародний день рівності на роботі.

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

11 січня віряни вшановують пам’ять преподобного Феодосія Великого.

Преподобний Феодосій народився в місті Маґаріяс (Каппадокія) в сім’ї благочестивих Проєресія та Євлогії. З дитинства відрізнявся дуже гарним голосом, а тому його посвятили в церковні читці. 451 року Феодосій відправляється в Єрусалим. По дорозі він зустрічає Симеона Стовпника. В Єрусалимі відвідує чимало місць, де сталися євангельські події. Потім стає учнем преподобного Лонгіна.

За дорученням свого вчителя Феодосій переселяється до церкви Пречистої Владичиці Богородиці. Але через деякий час, через бажання усамітнитися, йде в пустелю та оселяється в одній із печер. За переказами саме в ній зупинилися волхви по дорозі до новонародженого Ісуса Христа.

Незабаром навколо Феодосія збирається ціла чернеча громада. Тому він вирішує побудувати монастир. Невдовзі на його місці виростає ціла обитель, яка називається Лавра Феодосія Великого. Вона стала першим чернечим монастирем в Палестині. До кінця життя Феодосія тут проживало близько 400 ченців.

Також Феодосій Великий був другом Савви Освяченого. Разом з ним отримав сан архімандрита. Коли на цих землях правив імператор Анастасій, почалися сильні гоніння за тими, хто дотримувався так званого монофізитства (одна з течій християнства, згідно з якою Ісус Христос має лише одну божественну природу). Феодосій не підтримував монофізитів, за що був відправлений до в’язниці. Вийшов з неї 518 року після смерті імператора.

Помер преподобний 529 року після тривалої хвороби. Йому було 105 років.

ХТО СЬОГОДНІ СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

11 січня іменини відзначають власники таких імен: Віталій, Володимир, Вольдемар, Йосип, Михайло, Микола, Степан, Теодор, Федір.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

  • Вівці і корови неспокійно поводяться – до негоди.
  • Ранковий снігопад віщує затяжні морози.
  • Якщо протягом дня часто змінюється напрямок вітру, то січень буде мінливим.
  • Вікна вкрилися сніговими візерунками – до снігопаду.
  • Відлига 11 січня обіцяє пізню і холодну весну.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ 11 СІЧНЯ

  • Забороняється позичати гроші – інакше проведете весь рік в боргах.
  • Не можна сперечатися з рідними, згадувати старі образи, ображати близьких, інакше в будинку не буде спокою.
  • Не можна приймати подарунки від чужих людей.
  • Не варто підстригати нігті та волосся.

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *