17 вересня – Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії: дні ангела, прикмети та заборони дня

17 вересня - Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії: дні ангела, прикмети та заборони дня - INFBusiness

17 вересня в Україні відзначають День працівників цивільного захисту України (День рятівника), День усиновлення. За церковним 17 вересня цього року – день пам’яті мучениці Софія і дочок її Віри, Надії і Любові.

 ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

У часи правління імператора Адріана у Римі жила вдовиця-християнка Софія (ім’я в перекладі означає «мудрість»). Вона мала трьох доньок, названих іменами основних християнських чеснот: Віра, Надія та Любов.

Софія жила благочестиво, турботливо виховувала доньок, вчила їх жити за чеснотами, імена яких вони мали, даючи їм приклад мужності та витривалості у вірі.

У 137 році почалося переслідування християн. Матір з доньками ув’язнили та відправили на суд до імператора. Він, коли довідався про належність родини до християнства, побажав особисто побачити трьох сестер і їхню матір. Найстаршій, Вірі, було 12 років, Надії – 10, а Любові – лише 9. Усі четверо без страху визнали перед імператором, що сповідують віру в Христа.

Коли вимоги зректися християнської віри не допомогли, розгніваний Адріан велів катувати дітей – і всіх трьох сестер на очах одна в одної та їхньої матері замучили до смерті. Софія не зазнала від катів тілесних мук, але її прирекли на ще сильніші душевні страждання від розлуки з дітьми.

Жінка похоронила останки своїх дочок і два дні не відходила від їхньої могили. На третій день Господь послав матері тиху смерть і прийняв її душу в небесну обитель.

Мучителі, вражені такою силою любові, схилилися перед величчю цих смертей і побудували їм храм, а свідки трагедії рознесли цю історію по всьому світові.

ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

Цього дня день ангела відзначають власники таких імен: Олександра, Віра, Іоанн, Ілля, Ірина, Любов, Надія, Никодим, Павло, Серафим, Софія, Феодосій.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ

Цей день в народі вважався днем жінки, тому їм було заборонено важко працювати.Тому всю роботу мали робити чоловіки. А жінок було прийнято пригощати солодощами, пирогами та іншими десертами. Заборонялося також сваритися з жінками.

Якщо в цей день іде дощ – весна буде ранньою, якщо ж дощ супроводжує грім -осінь буде теплою і затяжною.
Якщо весь день сухо – зима буде пізньою.
Якщо сонячна і тепла погода – зима буде холодною.
Якщо день ясний і теплий – рибалка буде вдалою.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ В ЦЕЙ ДЕНЬ

Жінкам в цей день не можна займатися хатніми справами, а також шити, в’язати, вишивати, прати і готувати. Всі домашні клопоти повинні взяти на себе чоловіки.
У свято не можна влаштовувати пишні застілля.
Не можна зациклюватись на негативних думках.
Не можна ходити босоніж по росі.
Чоловікам заборонено ображати і принижувати жінок, інакше в майбутньому у них будуть неприємності.

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *