4 листопада на календарі: народні свята, традиції та дні ангела

4 листопада на календарі: народні свята, традиції та дні ангела - INFBusiness

Сьогодні, 4 листопада, День залізничника України. Віряни вшановують пам’ять Нікандра, єпископа Мирського та пресвітера Єрмея.

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

Церковне свято 4 листопада — день пам’яті преподобного Іоанникія Великого
Преподобний Іоанникій Великий був відомим християнським аскетом і чудотворцем, який жив у VI-VII століттях. Він народився в селі Марикат у Палестині в багатій і благочестивій родині. З дитинства прагнув до духовного життя і в 18 років покинув світські справи, щоб стати монахом.

Він перебував у різних монастирях, де відрізнявся своєю покорою, смиренням, молитвою і постом. В одному з монастирів він зустрів преподобного Георгія, який був його духовним наставником і другом. Разом вони переселилися на гору Олімп у Вифинії (сучасна Туреччина), де заснували новий монастир.

Преподобний Іоанникій був обраний ігуменом монастиря і керував ним протягом 40 років. Він був зразком аскетизму і благочестя для своїх підлеглих і всіх, хто приходив до нього за порадою або допомогою. Він також мав дар чудотворення і багато разів творив дива на користь людей. Наприклад, він урятував свого друга Георгія від нападу змії, лікував хворих, годував голодних, зупиняв пошесті і наводнення.

Преподобний Іоанникій помер у 85 років. Його тіло було поховане в монастирському соборі, де його мощі продовжують творити чудеса.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

На небі пливуть хвилясті хмари — скоро погіршиться погода.
Багато мишей — до холодної зими.
Кури чистять пір’я — до снігопаду.

ЩО ЗАВТРА НЕ МОЖНА РОБИТИ

Цього дня намагалися не виходити зайвий раз із дому, щоб не накликати на себе біду. Вірили, що це — найгірший день року. Також не позичали нічого, бо вірили, що це віддає щастя. Заборонялося впускати до будинку незнайомців, з ними в оселю можуть потрапити нечисті сили.

ЩО МОЖНА РОБИТИ

А щоб прогнати нечисть від свого дому, малювали над дверима хрести. З цього приводу розкидали на подвір’ї ягоди червоної горобини. Не залишали вікна та двері відчиненими на довгий час, щоб погана енергія не просочилася.

ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 4 листопада
Які завтра іменини: Олександр, Григорій, Іван, Ілля, Ісмаїл, Микола, Симон, Степан, Ян. Талісманом людини, народженої 4 листопада, є хризоліт.

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *