“Без допомоги – небезпечно”: незрячий ветеран перевірив на доступність одне з перехресть у Рівному (ВІДЕО)

Людмила Жук, Олег Шаламай

"Без допомоги - небезпечно": незрячий ветеран перевірив на доступність одне з перехресть у Рівному (ВІДЕО) - INFBusiness

Ветеран війни Віталій “Верес” із Рівного продовжує боротися за доступність для людей з вадами зору. Чоловік долучився добровольцем до лав ЗСУ на початку повномасштабного вторгнення. Згодом отримав тяжкі поранення, переніс безліч операцій та реабілітацій. Нині перевірив міське перехрестя на доступність для незрячих. Які проблеми були виявлені та що необхідно зробити для їх усунення — дивіться в сюжеті.

Ветеран із Рівного Віталій "Верес" перевірив одне з міських перехресть на доступність для людей із вадами зору. Воно досить небезпечне, адже світлофори не обладнані звуковими сигналами.

Я без сторонньої допомоги й без певних корективів не безпечно переходив би цю ділянку, а більше не треба напевно так скажімо, для прикладу зараз транспорту дуже багато і в принципі, коли ти стоїш, перед тобою шум він зупиняється то можна переходити, проте якщо автомобілів не так багато або ранок, то ти просто не почуєш чи їде авто, чи не їде, червоний чи зелений, – каже ветеран Віталій "Верес".

Для того аби зрозуміти важливість озвучування світлофорів провели невеликий експеримент. Варто було тільки поплескати у долоні, як переходити дорогу стало набагато зручніше.

Чоловік з перших днів повномасштабного вторгнення добровільно долучився до лав ЗСУ. Служив у штурмовому підрозділі Національної гвардії, брав участь у визволенні Харківщини та боях за Соледар. У лютому 2023 року, під час оборони Бахмуту, він зазнав важкого поранення.

Озвучені світлофори та тактильна плитка — головні орієнтири для людей із порушенням зору, але й тут є проблеми. Вона часто межує з бруківкою, і звук тростини на обох поверхнях однаковий, що може дезорієнтувати.

З проблемою неозвучених світлофорів звернулися до секретаря Рівнеради, що нині виконує обов’язки міського голови. Він зазначив, що частина перехресть у місті вже адаптована для людей із вадами зору. У майбутньому планують оновити всі світлофори.

Чи вдасться реалізувати ці плани — покаже час. А ось Вероніка, дружина Віталія, зазначає, що проблема полягає не лише в необладнаних пішохідних переходах.

Стосовно міста, стосовно авто, тобто припарковане не припарковане воно може бути припарковане десь біля будинку, а ти навіть не будеш знати цього, або можуть їхати на самокатах, так само він йде, махає тростиною, проїжджає біля нього самокат, він може його зачепити й падає тростина, він може перечепитися й у нього ламається тростина, – зазначає дружина Віталія Вероніка.

Вероніка зазначає, що питання інклюзивності щодо людей, які втратили зір, поки що не отримує належної уваги.

"Верес" принципово відмовився від окулярів, захопився кулінарією та активно займається спортом. Каже, що втрата зору — не перешкода. Щоб підтримати інших поранених захисників, чоловік започаткував блог в інстаграм. Ветеран підкреслює, що такі перевірки міста мають велике значення для суспільства, адже доступність — це не привілей, а право кожного. 

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *