Чи потрібно прибирати опале листя в саду восени

Чи потрібно прибирати опале листя в саду восени - INFBusiness

Восени у садівників закінчується гаряча пора, адже вже зібрано врожай майже всіх фруктів та овочів.

 У цей час можна завершити важливі роботи в саду та на городі, знезаразити ґрунт, а також підготувати грядки та рослини до зими. theLime вирішив докладніше розповісти, чи потрібно прибирати опале листя, а також яку користь воно може принести.

По-перше, опале листя – це прекрасне добриво. Лист, впавши на землю, стає їжею для мікроорганізмів та дощових черв’яків. Ці черви поїдають опале листя і на виході дають абсолютно безкоштовно біогумус.

По-друге, опале листя покращує ґрунт – робить його пухким і комкуватим. Такий ґрунт добре утримує вологу і повітря, яке необхідне корінню.

По-третє, опале листя – це відмінний утеплювач для коріння рослин, але тільки в тому випадку, якщо воно сухе. Якщо ж листя намокло, воно не пропускає повітря, внаслідок чого рослини починають випрівати.

Як можна використовувати опале листя?

1. Віднести на овочеві грядки

На городі опале листя буде перероблено і стане частиною ґрунту, істотно його покращивши.

2. Залишити біля дерев або чагарників

Там його перероблять ґрунтові жителі в біогумус і суттєво покращать ґрунт.

3. Можна використовувати як укриття підзимової сівби

Підзимова сівба – коли насіння сіють безпосередньо перед настанням морозів.

4. Використовувати для утеплення рослин на зиму

Сухе листя – гарний варіант утеплення. Щоб воно не замокало, на рослину ставиться якийсь каркас (діряве відро, кошик тощо) і зверху гіркою насипається шар сухого листя. Після чого цю гірку потрібно вкрити (поліетилен, шифер тощо), залишивши продушини з боків, щоб відбувалася циркуляція повітря та рослина не пріла.

Слід зазначити, що спалювати листя в жодному разі не можна, тому що це завдає шкоди не тільки вашому здоров’ю, а й таким чином знищується найцінніший матеріал, який міг би стати добривом.

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *