Із 2028 року державна підсумкова атестація для учнів 9 класів може стати обов’язковою у форматі ЗНО. Уже з 2026-го тестування стартує у пілотному режимі. На Рівненщині першими досвід нової ДПА пройшли учні Тріскинського та Пісківського ліцеїв.
В Україні планують відновити державну підсумкову атестацію для дев’ятикласників. Передбачається, що вона проводитиметься у форматі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Така ініціатива справді обговорюється на рівні профільних відомств, проте її впровадження не відбудеться миттєво. Це процес, який потребує детальної підготовки, широкого суспільного діалогу та узгодження з освітньою спільнотою.
Наразі відомо, що у 2026 році тестування проходитиме у пілотному форматі — участь у ньому візьмуть близько 2 тисяч школярів України. У 2027 році до експерименту підключаться вже 5 тисяч, а з 2028 року стане обов’язковою для всіх дев’ятикласників.
Цьогоріч ДПА вже експериментували 4-ті класи. Кількість учасників пілоту в Україні – 2 тисячі школярів. Вони складали тестування ДПА у формі ЗНО з української мови, математики, читання. На Рівненщині таку атестацію було проведено у Тріскинському ліцеї Сарненської громади та Пісківському ліцей імені Героїв-земляків Костопільської ТГ. Участь взяли 56 учнів, – нагадує Перший заступник голови Рівненської ОВА Сергій Подолін.
Читайте також: На Рівненщині рятувальники відкачували воду з підтопленого підвалу
Источник: www.rivne1.tv