Дисбактеріоз лікується пробіотиками та пребіотиками

Дисбактеріоз лікується пробіотиками та пребіотиками - INFBusiness

Дисбактеріоз – доволі частий діагноз, що ставиться як дорослим, так і дітям. Сам по собі дисбактеріоз – не хвороба. Це дефіцит в організмі пребіотиків і пробіотиків. Але на цьому тлі може виникнути маса дуже неприємних для організму явищ. У малюків це здебільшого закрепи або поноси. Нерідко мами беруться за лікування дисбактеріозу самостійно, орієнтуючись на рекламні проспекти. Однак таке «лікування» не завжди буває ефективним.

Пробіотики та пребіотики – що це таке?

Буквальний переклад слова «пробіотик» – «для життя» («антибіотик» означає «проти життя»). Пробіотики – це корисні для здоров’я бактерії, наш щит. Вони беруть участь у виробництві вітамінів ( найважливіші з них – В12, фолієва кислота), допомагають правильно перетравлювати їжу, протистоять шкідливим бактеріям. Завдяки пробіотикам виробляються необхідні для нормальної роботи товстого кишечнику жирні кислоти, що протистоять розвитку алергії.

Пребіотики – це не бактерії: вони містяться в уживаних людиною продуктах харчування й самі є живильним середовищем для пробіотиків. Тобто пребіотики – це те середовище, на основі якого живуть пробіотики. Відмінна риса пребіотиків – їх здатність проникати в товстий кишечник і там піддаватися ферментації, таким чином провокуючи зростання й активність корисних кишкових бактерій.

Військо сильне кількістю

Перше поповнення організму пребіотиками та пробіотиками відбувається одразу ж після народження, у той час, коли дитину приклали до теплих і м’яких маминих грудей. Річ у тім, що на навколососковому кружку знаходиться чимала кількість дуже потрібних дитині бактерій. Тому не варто часто мити груди милом, вбиваючи все живе.

Також зовсім зайве щоденне мильне миття малюка, особливо антибактеріальним милом! Адже шкіра дитини здатна приманювати корисні бактерії просто з навколишнього середовища. Пам’ятай: надмірна охайність – це удар по імунітету!

І дуже добре, якщо ти годуєш дитину грудьми, адже мамине молочко – незамінний постачальник усього, що так потрібно маляті! У 100 мл материнського молока міститься майже 2 г пребіотиків, що сприяють розвитку корисної мікрофлори. Повне «заселення» організму немовляти пробіотиками й пребіотиками відбувається протягом перших двох місяців життя. Якщо ж на третьому місяці понос або закреп – часті гості, обов’язково проконсультуйся у лікаря, чи не вималювався в маляти дисбактеріоз.

Дисбактеріозце ще не хвороба, але…

Серед головних причин дисбактеріозу (зниження рівня пробіотиків і пребіотиків) лікарі називають нераціональне харчування, штучне вигодовування, а також ослаблений імунітет і лікування антибіотиками. На жаль, антибіотики не розрізняють, де корисні, а де шкідливі мікроорганізми. Виправляти ситуацію потрібно в тому ж порядку: по-перше, в жодному разі не призначати своєму маляті антибіотики самостійно! Погодься, лікар у разі необхідності зробить це більш грамотно, вибравши саме те, що не так боляче позначиться на організмі малюка. Наступний крок – це правильне харчування.

Продукти харчування – перший постачальник пробіотиків і пребіотиків

Найголовніше – малюкові треба дати «правильну» їжу. Кефір, «живий» йогурт, різні закваски – от джерела корисних бактерій. Поступово привчайте підростаючу дитину до здорових «сільських» продуктів, наприклад, до квашеної капусти. Насиченість раціону білком – найближчим «другом» імунітету – також дасть свої результати. Повні рекомендації з харчування твоєї дитини дасть педіатр.

Лікарські препарати

Сучасна фармакологія пропонує величезну кількість різних засобів, призначених для усунення дисбактеріозу. Однак пам’ятай, що кисле середовище шлунку достеменно вб’є 90% бактерій, що містяться у звичайному препараті. Тому, читаючи анотацію до препарату, звертай увагу не на кількість мікроорганізмів, що містяться в ньому, а на його здатність не втратити всю свою «корисність» у шлунку. Купуй засіб тільки тоді, якщо в його анотації зазначено: «кишково-розчинна капсула» або «капсула, стійка до кислоти». Але це підходить тільки для старших дітей – проковтнути капсулу іноді важко навіть дорослим. А може, це й на краще? Якщо не можна ковтати ліки, отже, треба…

Розбудити імунітет!

Не варто забувати, що наш організм може і повинен подбати про себе сам! Якщо він «заснув», треба розбудити його, нагадати про обов’язки. І зробити це м’якими, приємними для нього способами. Показані регулярні прогулянки на свіжому повітрі, фреші, каші.

Не хворіти – це насправді не так уже й складно! Постарайся убезпечити свою дитину, наскільки це можливо, від хіміо- та радіотерапії, від нервових стресів і неякісних продуктів. Усе це провокатори дисбактеріозу. Щоб уникнути активної атаки хвороботворних бактерій дотримуйтеся гігієнічних норм – ретельно мийте руки! Однак нескінченне використання широке рекламованих мийних засобів позбавляє наш імунітет можливості ефективно працювати.

Пам’ятай: природа подбала про нас, розмістивши на шкірі та слизовій спеціальні «пастки» для таких необхідних нам корисних бактерій! Не переборщи, щодня намилюючи дитину. Тепла ванночка з відварами трав і без шампунів принесе їй значно більше користі.

 

 

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *