Харчова промисловість Рівненщини розвивається попри війну

Харчова промисловість Рівненщини розвивається попри війну - INFBusiness

Про те, як змінилася харчова промисловість після повномасштабного вторгнення розповів під час брифінгу заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

 На початку війни ряд підприємств змушені були модернізуватися та налаштуватися на виробництво товарів більш тривалого зберігання. На території області функціонує майже 200 таких суб’єктів господарювання. Це потужні підприємства, а також фізичні особи-підприємці, які переробляють невеликі обсяги сільськогосподарської продукції, – розповідає заступник голови ОДА.

Також він додав, що харчова та переробна промисловість області представлена такими галузями: м’ясопереробна, хлібопекарська, молокопереробна, борошномельно-круп’яна, макаронна, кондитерська, овочепереробна, олійно-жирова та спиртова.

Ігор Тимошенко зазначив, що від початку повномасштабного вторгнення в області реалізовано кілька інвестиційних проєктів. До прикладу – виробництво макаронних виробів – вдалося збільшити тривалість зберігання. Зараз реалізується ще один великий інвестиційний проєкт, у який входить і фасування продукції, і виробництво нових видів продукції.

Якщо говорити в цілому, то фактично по всіх категоріях продуктів харчування за період воєнного стану виробництво збільшилося. Реалізація продукції харчової промисловості складає 16 відсотків до всієї реалізованої промислової продукції області. Рівненщина працює не лише на внутрішньому ринку, а також експортує продукцію за кордон, – повідомляє Ігор Тимошенко.

Також, заступник голови ОДА зазначив, що за період воєнного стану кілька підприємств Рівненщини наростили експорт продукції до країн Європейського Союзу.

Для допомоги підприємствам продовжується урядова програма "єРобота". В її межах передбачено надання грантів на створення та розвиток переробних підприємств. Максимальний розмір гранту – до 8 млн грн. Кошти можна витратити на придбання обладнання, яке дасть можливість наростити виробництво, – нагадує під час брифінгу Ігор Тимошенко.

Читайте також: Приватні підприємства області отримають часткову компенсацію з бюджету за придбане обладнання

Источник: www.rivne1.tv

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *